Якими мають бути фітнес та харчування при плануванні вагітності

Якими мають бути фітнес та харчування при плануванні вагітностіНе секрет, що для того, щоб вагітність пройшла добре, до неї необхідно готуватися, а саме – підправити своє здоров’я. Ті жінки, які абсолютно не планують настільки важливу подію у своєму житті, більш схильні до виникнення викиднів і різних ускладнень. Але планування полягає не тільки в здачі всіх необхідних аналізів і консультації з фахівцем, а й у правильному харчуванні і в правильних фізичних навантаженнях, які теж сприяють поліпшенню здоров’я.

Перш ніж почати планувати вагітність, потрібно звернути увагу на свою вагу. Справа в тому, що якщо у жінки є зайва вага або ж навпаки існує дефіцит маси тіла, то у неї можуть виникнути певні проблеми із зачаттям, а якщо зачати дитину все-таки вийде, то під час вагітності висока ймовірність появи ускладнень. Необхідно звернутися до лікаря, який визначить, чи потрібно якимось чином корегувати вагу. Як правило, для розрахунків використовують спеціальні формули індексу маси тіла, виходячи з результатів можна визначити здорову вагу для тієї чи іншої людини. Якщо буде сильне відхилення від норми, то лікар пропише спеціальну дієту, а також лікарські препарати, якщо це буде необхідно.

Крім того, слід привчити себе до регулярного виконання фізичних вправ. Якщо жінка і до того, як вирішила планувати вагітність активно займалася спортом, то потрібно  продовжувати займатися, за умови того, що будуть відсутні ускладнення. Якщо ж жінка вела пасивний спосіб життя, то їй будуть запропоновані щадні, але необхідні для нормального функціонування організму навантаження. Коли всі м’язи вагітної жінки знаходяться в тонусі, їй набагато простіше виношувати дитину, вона не відчуває звичної для багатьох слабкості, та й пологи проходять набагато легше, тому що організм вже підготовлений.

Що стосується харчування, то необхідно, щоб воно і під час вагітності, і на етапі її планування було правильним. Тобто слід наситити свій звичний раціон свіжими фруктами і овочами, постаратися уникати жирної і занадто солоної їжі. Найкраще перейти на страви, приготовані на пару або ж за допомогою варіння, завдяки таким способам можна зберегти в продуктах максимальну кількість вітамінів. Крім того, якщо звикнути до подібного харчування ще під час вагітності, то буде набагато простіше надалі дотримуватися дієти для годуючих матерів.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...