Який вид лазні вибрати: російська баня, сауна, хаммам, офуро

російська баня, сауна, хаммам, офуро

Фінська сауна, російська лазня, турецький хаммам … Видів бань безліч! Всі вони гарні, корисні і зі своїми особливостями. Як в якій бані паритися і як не перегрітися ні в одній з них?

Розберемося, чим один вид лазні відрізняється від іншого

Всі лазні можна розділити на три великі групи за двома головними критеріями: відносна вологість повітря і температура.

  1. Сухоповітряні лазні.

Висока температура повітря: від 60 до 120 ° С.

Порівняно низька вологість – не вище 30%.

Фінська сауна. Її відмінна риса – дуже суха пара (вологість може бути всього 10%). За рахунок того, що більшість з нас таку пару переносить добре, температура в сауні – до 110 °С – не здається нестерпно високою.

  1. Сирі лазні.

Середня температура повітря – від 40 до 100 °С.

Висока вологість – від 70 до 100%.

Російська баня. Спочатку російська лазня топилася по-чорному: в ній не було димоходу, тому кіптява, осідала на стінах парної, наповнювала повітря особливим ароматом. Зараз більшість російських лазень роблять з димарем. Пара в них утворюється за рахунок води, якою збризкують піч-кам’янку. Характерна для цього виду лазні температура – 40-45 ° С, відносна вологість повітря – 60-80%. Оскільки температура в парній може бути неоднорідною, для судинної системи краще, якщо ви приймете лежаче положення. Російська лазня розпарює найкраще, тому її нерідко рекомендують як частину детокс-програм.

Римська лазня в класичному вигляді складається з двох приміщень: тепідарія – теплої кімнати з температурою 45 ° С – і лаконікум – жаркого приміщення з температурою до 70 ° С. Розігрівається така лазня сухим повітрям, яке надходить через отвори в стінах. Вона ідеально підійде тим, хто погано переносить як великі температури, так і високу вологість повітря.

Турецька лазня (хаммам) відрізняється досить невисокою температурою – близько 50 ° С – і високою відносною вологістю – до 80%. У турецькій лазні п’ять приміщень для різних процедур. Температура кожного наступного вище, ніж попереднього, проходити їх потрібно по черзі. Більшість добре переносять відвідування хаммама. І багато хто любить його за приємний масаж, який роблять на добре розпареному тілі.

  1. Водяні лазні.

Порівняно низька температура – від 50 до 60 ° С.

Максимальна вологість – 100%.

Японські лазні, найпоширеніші з яких – лазні офуро. Їх відмінна особливість в тому, що для розпарювання використовують не пару, а воду температурою 45-50˚С: людина занурюється у велику дерев’яну бочку – фурако. В іншому варіанті розпарювання відбувається в дерев’яній ванні офуро, заповненою прогрітою кедровою тирсою. Фурако – відмінний антистрес, а офуро – покращує метаболізм.

Загальні поради для відвідування лазні

Щоб парна принесла максимум користі, варто проекспериментувати і вибрати вид лазні з оптимальним для вас співвідношенням вологості і температури.

Всі перераховані види лазень досить популярні і їх нескладно знайти в будь-якому місті.

Як часто ходити в лазню і скільки в ній проводити часу – питання суто індивідуальний. Тут теж треба прислухатися до своїх відчуттів і до свого тіла.

Однак не варто і забувати основні правила відвідування лазні.

  • Партеся не поспішаючи. Звільніть 2-3 години тільки для лазні та не плануйте серйозних справ відразу після неї.
  • Не наїдайтеся перед лазнею. Просто легко перекусіть. На повний шлунок паритися неприємно і небезпечно.
  • Не вживайте алкоголь до лазні і в ній.
  • Одягайте головний убір. Пара небезпечна для волосся: вона його пересушує. А висока температура може привести до теплового удару і стане серйозним випробуванням для судин.
  • Звикайте до бані поступово. У перший раз краще провести там близько 5 хвилин, якщо температура досягає 70-80 ° С, і не більше 3 хвилин, якщо температура 100 °С. Після цього, трохи охолонувши і прийнявши душ, можна зайти вже на більш тривалий час – 5-10 хв.
  • Будьте обережні з контрастним процедурами (холодним басейном, обливанням водою, купанням в ополонці). Краще не робіть їх відразу після першого розпарювання. Або взагалі замініть на теплий душ.
  • Прислухайтеся до своїх відчуттів. Не терпіть: відчувши запаморочення або важкість дихання.

Виберіть вид лазні до душі і присвятіть декілька годин свого здоров’я.

Більше інформації про моделі пічки для російської бані можна прочитати тут. Сайт спеціалізується на продажу обладнання для більшості видів лазень.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...