Який прикорм обрати: штучний чи натуральний?

Який прикорм обрати: штучний чи натуральний?Наші мами і бабусі ростили нас у зовсім інших умовах, коли доводилося все готувати самим. У наших сім’ях до цих пір сильні традиції домашнього приготування їжі. І це дуже добре. Але чи так це правильно, якщо мова йде про малюків першого року життя?

Рано чи пізно перед кожною мамою постають питання, що корисніше здається більш поживним і смачним «домашнє» харчування або дитяче харчування промислового виготовлення. У чому полягають їх переваги та недоліки?

Зазвичай вважається, що дитяче харчування, що включає в себе домашні продукти, більш смачне, поживне і корисне для малюка, мама чи бабуся вкладають в нього частинку своєї душі. Все це так. Однак в останні роки з’явилося багато наукових робіт, які свідчать про недоліки домашнього прикорму. До таких належать:

  • дефіцит в продуктах і блюдах ряду важливих мінеральних речовин таких, як цинк, залізо, вітамінів А, Е, С, групи В;
  • негативний вплив несприятливих екологічних умов (забруднення ґрунтів і води, використання хімічних добрив і тп.) в яких вирощується врожай або використання неякісних забруднених кормів для домашніх тварин, м’ясо яких йде на приготування їжі;
  • при термічній обробці молока, м’яса, каш, фруктів і овочів початковий рівень вітамінів знижується і не може забезпечити потреби дитини в цих речовинах.

У зв’язку з цим у наш час педіатри рекомендують при введенні прикорму віддавати перевагу продуктам промислового виробництва. Сучасні технології харчової промисловості передбачають:

  • високоякісна сировина, відповідна строгим гігієнічним вимогам та показниками безпеки;
  • гігієнічну і мікробіологічну чистоту продуктів, а значить дозволяють уникнути потраплянню хвороботворних бактерій, пестицидів, гербіцидів, радіонуклідів і т.п. з їжі в організм малюка;
  • збагачення продуктів дитячого харчування вітамінами і мінералами на певній стадії технологічного процесу;
  • відмова від використання штучних консервантів і барвників;
  • стабільність, збереження складу та поживної цінності в будь-який час року протягом всього терміну придатності продукту;
  • відповідність консистенції віковим особливостям дитини.

Прикорм промислового випуску дозволяють максимально урізноманітнити харчування дітей до року, вводячи в нього багато продуктів недоступних з причин сезонності, а також, що дуже важливо, істотно економлять час, залишаючи мамі більше можливостей для спілкування з малюком.

Джерело: heinz-baby.ru

Фото: rebenok.info

Поділитися в...

Вас може зацікавити...