До яких змін потрібно бути готовою? Що і як можна змінити під час вагітності?


Крім збільшення ваги під впливом гормонів росту, на шкірі можуть з’явитися шкірні новоутворення, яких до цього не було – бородавки і папіломи. Папіломи і бородавки є викликаними вірусами утвореннями на шкірі і їх зростання саме під час вагітності посилюється через зміни захисних властивостей шкіри.

Іноді можуть збільшуватися родимі плями. Цьому сприяє знаходження естрогенних рецепторів в них і посилення гормональної діяльності. Це нормальний процес і немає причини для серйозного занепокоєння.

Під час вагітності пігментація може посилитися і на животі, сосках і в інших районах геніталій, що є нормальним і тимчасовим шкірним явищем.

Також збільшується циркуляція крові, відбувається активна реакція кровоносних судин –можуть стати рожевими долоні, велика можливість утворення кровеносно-судинних утворень (гемангіом) і павукоподібних невусів.

В останньому триместрі можливий сильнішим чи слабшим виражений свербіж, який викликаний затором в жовчовиділення і тим, що шкіра може стати набагато сухіша. Через посиленої роботи щитовидної залози, що викликає надмірну пітливість, може з’явитися і різнобарвна екзема.

Можливі також специфічні шкірні хвороби – різна висипка з сильним свербінням шкіри, яка характерна тільки для періоду вагітності. Однак це вимагає відповідного дослідження і лікування, щоб хвороба не викликала необоротних наслідків.

РЕКОМЕНДАЦІЇ

Під час вагітності з новоутвореннями практично неможливо боротися. При їх ліквідації папіломи, родимі плями можуть знову відрости, тому найкращі результати при лікуванні будуть після народження дитини. Для їх ліквідації зазвичай використовують лазерну терапію, кріодеструкцію (обробка рідким азотом) або метод діатермокоагуляції. Можливо, додатково буде необхідна медикаментозна терапія.

Якщо виникає сильне свербіння, рекомендується застосовувати освіжаючі креми, якщо необхідно, препарати антигистамина внутрішньо.

Необхідно застосовувати засоби по догляду за шкірою з високим сонцезахисним фактором (SPF 40-60), щоб було менше можливості появи нових родимих плям і знизити незворотність пігментації.

До планування вагітності бажано відвідати процедури, що поліпшують еластичність шкіри, зміцнюють шкіру і сприяють лімфодренажу.

Треба визнати, що якщо розтяжки утворилися, повністю їх уже ліквідувати буде не можливо. Звичайно, є деякі винятки, коли, наприклад, цю естетичну візуальну проблему можна вирішити за допомогою пластичної хірургії.

Якщо жінка має схильність до розриву сполучних тканин, і якщо вони вже мали місце, наприклад, в результаті вагових коливань, обов’язково регулярно кожен день треба доглядати за шкірою вже з самого початку вагітності, зволожуючи і живлячи шкіру відповідними косметичними засобами. Однак нерідко у майбутніх матусь змінюється нюхові сприйняття і ту креми, які раніше використовувалися  можуть стати неприємними і викликати нудоту. Також і гормональні зміни в організмі можуть вплинути на загальний стан шкіри і може помінятися тип шкіри.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...