Які заспокійливі засоби припустимі під час вагітності

Які заспокійливі засоби припустимі під час вагітності

В час очікування дитини організм майбутньої мами переживає дуже сильну гормональну перебудову. Особливо це помітно в період першої вагітності, коли жінка пізнає нові відчуття, досі невідомі їй. У поєднанні з підвищеною тривогою за здоров’я малюка це призводить до серйозних психологічних стресів. А необхідність змінити звичний спосіб життя, постійно стежити за собою, відмовитися від багатьох звичок остаточно виводить із себе.

Звичайно, це не йде на користь ні мамі, ні майбутній дитинці. Про те, які ліки можуть нейтралізувати підвищену нервозність, ми поговоримо сьогодні.

Перш за все, слід зазначити, що в перші місяці очікування малюка бажано відмовитися від будь-яких медичних препаратів. У цей момент формуються всі головні органи грудничка і будь-яке хімічне втручання в цей процес загрожує серйозними ускладненнями здоров’я в майбутньому. Тому кращим засобом для зняття напруги стануть тривалі прогулянки на свіжому повітрі. А якщо згодом у вас виникне бажання випити чашечку чаю, заваріть собі липу, ромашку, мелісу або м’яту.

Неймовірний психологічний ефект надає спілкування з близькими людьми. Для когось це звичайне явище. Але, на жаль, у наш час постійних кар’єрних перегонів і роботи на знос навіть прості посиденьки з розмовами «ні про що» стали для багатьох недозволеною розкішшю. Повірте, під час вагітності ви не тільки можете собі це дозволити. Зараз воно просто необхідно.

Часто проблеми з нервовою системою виникають через нестачу вітамінів. В першу чергу групи В. Для заповнення їх необхідно регулярно вживати молоко і кисломолочні продукти, печінку, свинину, горіхи.

Ще один універсальний засіб – ароматерапія. Вона діє дуже м’яко і дійсно справляє непоганий ефект. Жінкам в цікавому положенні підійдуть аромати хвої або сандалу. Масла можна придбати в будь-якій аптеці і використовувати разом з аромолампами. Але майте на увазі, що необхідно уважно стежити за дозуванням. Надмірне використання масел здатне призвести до протилежного ефекту. Втім, те ж саме можна сказати і про решту заспокійливих засобів.

Згодом, за наявності необхідності, допускається вживання аптечних препаратів. Зрозуміло, до цього необхідно проконсультуватися з гінекологом.

Хороший засіб, який користується великою популярністю не тільки серед майбутніх мам – персен. Це комплексний гомеопатічний препарат, що включає в себе трави валеріани, м’яти і меліси. Персен – безпечний і ефективний засіб, якщо приймати його регулярно. Схожий за складом – новопассит. Дуже часто саме його виписують лікарі майбутнім мамам.

Можна придбати в аптеці валеріану або пустирник. Ці препарати випускаються у вигляді таблеток, крапель або трави, яку необхідно заварювати. Засоби вважаються безпечними з 16-го тижня вагітності.

Категорично заборонені майбутнім мамам препарати на хімічній основі: барбітурати і транквілізатори. Вони можуть зробити негативний вплив на здоров’я дитини.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...