Які вітаміни необхідні тобі навесні

У другій половині терміну обов'язково потрібно включати в раціон продукти з високим вмістом вітаміну А

Виношування і народження дитини саме по собі є колосальним стресом для жіночого організму, особливо, якщо він ослаблений після зими. Саме тому вітаміни при вагітності мають величезне значення як для майбутньої мами, так і для малюка. Правильно підібрані вітаміни при вагітності дозволяють забезпечити благополучний внутрішньоутробний розвиток дитини, перебіг пологів, а також швидке відновлення жінки після них. У свою чергу, недолік важливих вітамінів і мікроелементів може призвести до дуже серйозних наслідків, аж до патологій у розвитку малюка. Поряд з прийомом спеціальних полівітамінних комплексів, майбутні мами повинні стежити за тим, щоб як можна більш збалансованим був і раціон їхнього харчування.

Здоров’я та краса
Так, одним з найважливіших є вітамін А, який сприяє захисту від післяпологових інфекцій і неправильного розвитку плаценти. Його недолік проявляється у зниженні гостроти зору, шкірних висипаннях і лущення, кон’юнктивітах, ламкості волосся і нігтів. Продукти з високим вмістом вітаміну А (морква, молоко, яйця, вершкове масло, печінка) особливо рекомендується включати в раціон у другій половині терміну. Вітаміни при вагітності, які відносяться до групи В, також є найважливішими. Так, дефіцит вітаміну В1, що міститься в хлібі, м’ясі, дріжджах, бобових, може призвести до м’язової слабкості і болів.

Гарний настрій
Вітамін В2 (рибофлавін) забезпечує нормальну роботу печінки і бере участь в обмінних процесах. До його основних джерел відносяться молоко, сир, дріжджі, м’ясо, печінка, яйця. Нестача вітаміну В5 може призвести до гормонального дисбалансу. Вітамін В6 також у великій кількості міститься в бобових, яловичині, молоці та яйцях. Його недолік викликає втрату апетиту, нудоту, анемію, тріщини на губах. Вітамін В9 бере безпосередню участь у формуванні практично всіх клітин і тканин. Крім того, він, вважається головними жіночим вітаміном, знижує ризик передчасних пологів і сприяє швидкому позбавленню від післяпологової депресії.

Міцний імунітет
Недолік вітаміну В12 призводить до розвитку анемії. Велика кількість даної речовини міститься в яєчному жовтку, сирі, яловичих нирках і печінці. Зменшує прояви гіпоксії вітамін В15, яким багаті печінка і насіння деяких овочів і фруктів. Також важливі й інші вітаміни при вагітності. Зокрема, аскорбінова кислота, чи вітамін С, підвищує опірність організму до вірусів та інфекцій, що особливо актуально навесні. Високий вміст даної речовини мають білокачанна і кольорова капуста, зелена цибуля, томати, кріп, петрушка, шпинат, багато фруктів і ягід. Вітамін Р, присутній в апельсинах, лимонах, винограді, петрушці та зеленому салаті, підвищує еластичність кровоносних судин.

Еластичні м’язи
Запобігає стомленню і сприяє нормалізації стану м’язової системи вітамін Е (токоферол). Він також бере участь в роботі ендокринної системи, а його брак може стати причиною мимовільного переривання вагітності. У великій кількості цей вітамін міститься в рослинних оліях, бобах, молочних продуктах, печінці, у вівсяній і гречаній крупі. М’язові болі під час вагітності виникають при дефіциті вітаміну РР. Ліпоєва кислота, або вітамін N знижує ризик підвищення рівня цукру в крові. Крім іншого, велике значення мають не тільки вітаміни при вагітності, але і певні мікроелементи.

Кальцій і фосфор
Так, нормальний розвиток кісткової системи майбутньої дитини забезпечать солі фосфору, джерелами яких є морепродукти і риба, бобові, крупи, молоко. У тісному взаємозв’язку з солями фосфору діють солі магнію. Кальцій також є одним з основних складових кісток і, крім того, бере участь у формуванні нервово-м’язової і кровоносної систем. Однак прийом препаратів кальцію необхідно припинити за 3-4 тижні до очікуваного терміну пологів. Сечостатева і серцево-судинна системи малюка функціонують нормально, завдяки солям калію.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...