Які вас чекають аналізи при вагітності?

аналіз крові при вагітності
Аналізи при вагітності додадуть чимало клопоту майбутній матусі. На першому ж прийомі у лікаря, коли підтверджується вагітність, майбутній мамі призначають безліч різних аналізів, які дозволяють виявити всілякі патології розвитку плода та запобігти виникненню деяких проблем під час вагітності.

Клінічний аналіз крові

Клінічний аналіз крові роблять для того, щоб визначити рівень гемоглобіну і кількість лейкоцитів, еритроцитів і тромбоцитів. Якщо всі ці показники в нормі, то найімовірніше жінка здорова і у неї немає ніяких запальних та інфекційних захворювань. А нормальний рівень гемоглобіну вказує на відсутність анемії у жінки. До слова, гемоглобін забезпечує клітини киснем, від чого і залежить загальний стан організму. Під час вагітності гемоглобін насичує киснем не тільки кров жінки, а й плода, що, безумовно, створює більше передумов для його нормального розвитку. За час всієї вагітності клінічний аналіз крові здають всього 3 рази. Перший аналіз робиться відразу після підтвердження вагітності, другий – на 18 тижні і третій – на 30 тижні.

Аналіз сечі

Завдяки аналізу сечі при вагітності лікарі визначать, чи правильно працюють нирки, і за наявності виявлять деякі інфекційні захворювання. При аналізі в лабораторії оцінюють не тільки колір, вагу і рН-реакцію, а й склад сечі, тобто визначають кількість вмісту в сечі гемоглобіну, лейкоцитів, еритроцитів, бактерій, солей та інше.

Результати аналізу сечі надаються лікарю при кожному відвідуванні, тобто через 10 тижнів після першого відвідування, і потім до 28 тижнів – кожен місяць. Після 29 тижня аналіз сечі потрібно здавати два рази на місяць, відповідно і лікаря потрібно відвідувати стільки ж разів.

Визначення групи крові та резусу

Під час першого відвідування гінеколога жінка повинна здати кров з вени для визначення групи крові та резусу. Результати аналізів при вагітності можуть стати в нагоді в якихось екстрених ситуаціях і допоможуть визначити фактори ризику для виникнення резус -конфлікту.

Аналізи на інфекції

Ці аналізи робляться для того, щоб визначити, чи хвора жінка сифілісом, або заражена СНІДом, гепатитом В або С. Крім цього, визначається наявність TORCH-інфекцій. Для цих аналізів кров береться з вени і робиться це переважно під час першого відвідування і в третьому триместрі.

АФП і ХГЧ

Під час вагітності також роблять аналізи, що дозволяють досліджувати кров на сироваткові маркери. Ці аналізи робляться в період з 16 до 20 тижня вагітності. Дослідження допомагає визначити рівень АФП (Альфа-фетопротеїн) і ХГЛ (хоріонічного гонадотропіну людини). Такі аналізи під час вагітності дозволяють виявити порушення у розвитку плоду і вчасно їх виправити.

Ці всі аналізи робляться зазвичай при нормальному перебігу вагітності, якщо ж якість результатів викликала у лікаря питання, то аналіз може бути призначений повторно або ж проведені додаткові аналізи чи дослідження.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...