Які товари закуповувати оптом найвигідніше? Ідеї для бізнесу

Оптові закупки

Кожен, хто вирішує зайнятися торгівлею, в першу чергу задає собі питання: «Що вигідно закуповувати оптом»? Продаж – один з найбільш високорентабельних видів підприємництва. Але успіх цілком залежить від вибору товару. Багато бізнесменів «прогоріли» саме через те, що спочатку помилилися з цим.

Звичайно, непогано, якщо підприємцю подобається свій товар. Проте орієнтуватися при оптових закупівлях на свій смак не слід. Торгувати треба не тим, що подобається особисто вам, а тим, що хочуть придбати покупці.

Щоб не помилитися, потрібно врахувати кілька моментів. У першу чергу потрібно оцінити рівень попиту на обраний товар і конкуренцію в сегменті, потім прорахувати прибутковість. І, нарешті, продумати зручність доставки та зберігання.

Рівень попиту

Закуповувати оптом потрібно той товар, який купують. А це означає, що попит на нього повинен бути стабільно високим.

Люди часто купують дві категорії товарів – ті, що постійно потрібні і швидко закінчуються і ті, які вимагають регулярної заміни.

Мабуть, найвищим попитом користуються продукти харчування і найпростіша побутова хімія – пральні порошки, мило та інше. Люди ніколи не перестануть їсти, і абсолютна більшість намагається утримувати будинок в чистоті.

Тому купувати ці товари точно будуть. Але, незважаючи на хороший попит, торгівля побутовою хімією та продуктами харчування не приносить швидкого і високого доходу через неможливість встановити високу націнку.

Одяг, в тому числі і дитячий, також є затребуваним товаром. Мода змінюється кожен сезон, одяг зношується, діти швидко підростають. Фахівці відзначають, що навіть у розпал кризи попит на одяг не падав.

Це стосується і домашнього текстилю, який теж зношується досить швидко, і доводиться оновлювати, наприклад, домашні меблі.

Офісним працівникам постійно потрібні канцелярське приладдя та витратні матеріали. Торгівля такими товарами приносить невеликий, але стабільний дохід.

Побутову техніку купують набагато рідше, ніж одяг і продукти харчування, однак і вона може вважатися затребуваним товаром. Зростання добробуту змушує людей змінювати телевізори та холодильники все частіше. Те ж стосується і мобільних телефонів, які давно перестали бути засобом зв’язку – це і модний аксесуар, і іграшка.

Прибутковий також продаж автозапчастин – автолюбителі завжди будуть стежити за станом своїх машин.

Конкуренція в сегменті

Перш ніж почати оптові закупівлі товару, потрібно переконатися, що у вас буде не надто багато конкурентів в обраному сегменті. Якщо ринок уже перенасичений, немає ніякого сенсу виходити на нього зі своєю пропозицією – ви просто загубитеся серед численних конкурентів.

За оцінками фахівців, найвища конкуренція спостерігається в сфері торгівлі продуктами харчування. Саме цей вид бізнесу найчастіше обирають новачки, він вважається найбільш стабільним. Тому продуктові магазини з’являються, як гриби після дощу. Часом на десяток житлових будинків припадає 2-3 супермаркети і кілька маленьких магазинів. Чи має сенс відкривати ще один і боротися за покупця?

Продаж одягу теж таїть у собі ризики. Крім високої конкуренції, бізнесмену доведеться зіткнутися з сезонними коливаннями попиту.

Конкуренція у сфері торгівлі побутовою хімією трохи нижча. Супермаркети, які спеціалізуються на ній, почали з’являтися зовсім недавно.

Можливо є сенс відкрити онлайн магазин як BUDOPT.UA, де можна реалізовувати різні вити товарів.

Прибутковість

Будь-яку справу починають для того, щоб отримувати прибуток. Чим менше потрібно вкласти в покупку товару, тим більше прибутку ви отримаєте. Отже, вигідним можна вважати бізнес, що приносить максимальний відсоток доходу з мінімальною кількістю витрат.

Причому враховувати потрібно як грошові, так і фізичні вкладення. Деякі товари коштують самі по собі небагато, але вимагають дорогого устаткування для зберігання або дуже великі торгові площі.

Одна з найприбутковіших категорій – товари для дому та побуту. До них відноситься побутова техніка, домашній текстиль, меблі та супутні товари, побутова хімія, матеріали для будівництва і ремонту.

На хороший прибуток можуть розраховувати і продавці комп’ютерної техніки та мобільних телефонів.

Зручність доставки та зберігання

Це важливий фактор при виборі товару, про який, тим не менш, багато хто забуває. Завжди вигідніше продавати те, що займає небагато місця і не вимагає особливих умов при складуванні.

Великогабаритні, швидкопсувні і крихкі товари вимагають значних додаткових витрат на перевезення і зберігання. Наприклад, квіти користуються постійним попитом, проте їх складно перевозити, а квітковий салон повинен бути обладнаний спеціальними холодильниками. Найменша помилка – і партія дорогих квітів загине.

Приблизно такі ж справи і з меблями. Ніякого складного обладнання для їх зберігання не потрібно, однак такий великогабаритний товар займає дуже багато місця і на складі, і в самому магазині, так що для торгівлі меблями доведеться витратитися на оренду великих приміщень.

Обираючи товар для оптових закупівель, віддавайте перевагу міцним і компактним предметам, що не вимагають складних умов зберігання.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...