Які продукти не можна їсти під час вагітності?

продукти при вагітностіПід час вагітності вам доведеться відмовитися або скоротити споживання деяких продуктів, оскільки вони можуть нашкодити дитині:

Сири і молочні продукти

Сири з білою цвілою скоринкою, наприклад, брі та камамбер, сири з блакитною цвіллю. Слід також уникати вживання непастеризованих м’яких сирів з овечого або козячого молока. У всіх перерахованих сирах може міститися бактерія лістерія. Вона є збудником лістеріозу, який небезпечний для дитини.

Непастеризоване молоко та продукти з такого молока небезпечно вживати під час вагітності. У них можуть міститися бактерії, здатні викликати харчове отруєння. Вагітні жінки найбільш вразливі для харчових отруєнь.

Яйця

Сирі або погано приготовані яйця можуть містити бактерії сальмонели. Яйця потрібно готувати до тих пір, поки жовток і білок не затвердіють. Не їжте муси, морозиво і домашній майонез, оскільки в них можуть бути сирі яйця. Це не відноситься до майонезу, який продається в магазині, тому що його, як правило, виготовляють з пастеризованих яєць.

М’ясо

Печінка небезпечна для вживання під час вагітності. Це не відноситься до м’яса, яке перед вживанням просто потрібно доводити до готовності, тобто поки не з’явиться прозорий сік. Особливо уважно потрібно перевіряти готовність шашлику або м’ясних напівфабрикатів.

Не рекомендується їсти в’ялене м’ясо, наприклад, шинку або салямі, через ризик зараження лістеріозом або токсоплазмозом.

Всі види паштету, незалежно від того, чи зроблений він з м’яса, риби або овочів, можуть містити небезпечні для дитини бактерії лістерії.

Риба

Незважаючи на те, що жирну рибу можна і вам, і дитині, вона може містити шкідливі речовини. Тому краще з’їдати не більше двох порцій жирної риби в тиждень.

Не рекомендується вживати акулу, рибу-меч і марліна, оскільки рівень ртуті в цих видах риб може перевищувати допустимі значення. Ртуть також міститься в тунці, тому рекомендується вживати не більше чотирьох банок (середнього розміру) консервованого тунця або двох стейків на тиждень.

Сирі молюски представляють небезпеку через ризик харчового отруєння.

Напої

Щодня слід вживати не більше 200 мг кофеїну. Це означає, що в день можна випивати дві чашки розчинної кави, дві чашки чаю або п’ять банок коли. Вживання великої кількості кофеїну збільшує ризик викидня або народження малої за вагою дитини. Напої з кофеїном можна замінити на кавові напої без нього.

Лікарі рекомендують відмовитися від алкоголю під час вагітності. Іноді ви можете дозволити собі один келих вина, але не більше того.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...