ЯКІ ПОМИЛКИ БАТЬКІВ ГАЛЬМУЮТЬ РОЗВИТОК ДІТЕЙ

Думаєте, для повноцінного розвитку дитині потрібні особливі розумні іграшки та заняття? Для початку потрібно перестати робити деякі не зовсім правильні речі.

Практично всі батьки роблять дуже схожі помилки – зазвичай з найбільш благих намірів, –  які в підсумку гальмують розвиток дітей. Розглянемо їх докладніше.

  1. Постійне «не можна».

Дитині, по суті, все не можна. Можна тільки тихо сидіти і читати книжку, а от бігати по калюжах, щось розсипати або розірвати, навести невеликий хаос – відразу не можна.

Постарайтеся зменшити кількість обмежень, залишивши тільки ті, від яких залежить життя і здоров’я. Якщо, звичайно, своїми діями дитина не завдає шкоди оточуючим.

Тільки експериментуючи і пробуючи щось нове, дитина дійсно розвивається.

  1. Не давати нудьгувати

Багато батьків турбуються, що дитина занудьгує. Тому самі придумують для неї ігри, завалюють іграшками та розвиваючими заняттями.

А насправді головна запорука розвитку – помірна нудьга. Малюк сам знайде собі заняття, будьте впевнені. Якщо ви його не привчите до зворотного своєю гіперопікою.

Чим себе зайняти, якщо нудно – це перші кроки до прийняття самостійних рішень, дуже важливий навик, якому краще не заважати.

  1. Фізичні покарання

Дослідження показують пряму залежність між фізичними покараннями і відставанням дитини у розвитку. Ні в якому разі не піднімайте на дитину руку.

Фізичні травми заживуть, а емоційна залишиться з нею на все життя. Не можна, щоб дитина думала, що бити іншу людину, особливо маленьку і слабку – це нормально.

Отримавши порцію агресії від вас, вона піде зганяти своє зустрічне агресивне почуття на інших дітей або на тварин.

  1. Огороджувати від «дорослих» справ

Не завжди, звичайно, потрібно втягувати дітей в подробиці своїх проблем, але навіть малюки можуть «зчитувати» настрій мами і тата і розуміти, що не все гаразд.

Якщо дитина турбується і в неї виникають питання, постарайтесь пояснити коротко і відповідно до її віку, в чому причина. Таким чином ви будете розвивати її емоційний інтелект та вміння співпереживати.

  1. Захищати від усього світу

Батьки повинні подарувати малюку безпеку, але як він може по-справжньому пізнати світ, не пізнавши його і з поганої сторони теж? Неможливо вирости пристосованим до життя, якщо постійно бути в стерильних умовах, ні з ким не спілкуватися, за все дитинство не збити жодного коліна і т.д.

Дозвольте дитині робити помилки в межах розумного і безпечного. Перше кохання, дружба, розчарування, спроби знайти себе в цьому світі – дитина повинна пройти через все це сама, вчитися на власних помилках, а не ваших нотаціях.

  1. Передбачати бажання

Психологи не перестають нагадувати, що це – одна з головних причин, чому сучасні діти пізніше починають говорити. У них просто немає необхідності в цьому.

Батьки оточують дітей такою увагою й такою опікою, намагаються вгадати будь-яке бажання наперед, що висловлюватися не потрібно. Можна пальцем ткнути, а можна взагалі нічого не робити – батьки і самі запропонують 100 варіантів.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...