Які ознаки благополучної співбесіди?

Які ознаки благополучної співбесіди?Сама по собі співбесіда для шукача вже стрес. Але ще більшу напругу викликає період очікування відповіді від потенційного роботодавця. Якщо після бесіди проаналізувати розмову, що відбулася, то можна передбачити подальший розвиток подій, буде сказано «так» чи «ні».

Під час співбесіди варто звернути увагу на наступні моменти:

  • Якщо роботодавець запитав рекомендації, то це означає, що він зацікавився. Про них немає сенсу згадувати, якщо кандидат не сподобався професійно, але здобувачеві можна спрацювати на випередження і самому надати документи в зручний для цього момент. Можливо, це переламає ситуацію в потрібну сторону.
  • Чим довше за часом триває розмова, тим краще це для кандидата. Коротка співбесіда може говорити про те, що здобувач зовсім не підходить або, що буває рідко, він ідеальний для даної посади. Якщо в розмові зачіпаються такі теми, як стратегія розвитку компанії, проблеми, перспективи, найімовірніше, кандидата уявляють на вакантному місці в організації. Можливо, саме таким чином описують завдання, які належить вирішити новій людині.
  • Також роботодавець може цікавитися, які варіанти працевлаштування кандидат ще розглядає. Це означає, що кандидата розглядають, як цінного співробітника, якого не хочеться втратити. І вже тим більше чудово, якщо прозвучить питання «Коли ви готові приступити до своїх обов’язків?».
  • Якщо кадровик після бесіди дає тестове завдання або вказує точний час для наступного контакту, будь то дзвінок або зустріч, це говорить про те, що кандидата готові взяти на роботу.
  • Під час співбесіди претендента можуть ненароком знайомити з іншими співробітниками – «цей займається фінансами, а он та – бухгалтерією». Імовірно, що кандидата візьмуть на роботу, і він буде мати справу саме з цими фахівцями.

Якщо перераховані вище моменти мали місце бути під час співбесіди, то сміливо можна чекати дзвінка із запрошенням на роботу. Якщо ж все-таки не подзвонять, то не варто це сприймати на свій рахунок, іноді трапляється і так, що кандидат просто дуже хороший для даної компанії.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...