• Без категорії

Які небезпеки таїть в собі знеболювання пологів

Які небезпеки таїть в собі знеболювання пологів

В наші дні в більшості розвинених країн Європи та Америки пологи проходять за допомогою анестезії. Сучасні лікарські препарати досить рідко викликають ускладнення. І, в той же час, дозволяють і мамі і малюкові значно легше пережити цей складний момент. Проте, не все так однозначно. Висококваліфіковані лікарі завжди заздалегідь попереджають пацієнток про можливі реакції з боку організму на введені препарати. Непередбачені випадки відбуваються досить рідко. Проте, оскільки вони все-таки бувають, їх необхідно знати, щоб приймати рішення про ведення пологів на підставі повної достовірної інформації.

Епідуріальная анестезія, якщо вона проводиться досвідченим кваліфікованим фахівцем, досить безпечна як для мами, так і для її малюка. Найбільш поширені ускладнення – головні болі, іноді достатньо сильні. Зазвичай вони турбують пацієнток протягом перших трьох днів після пологів. Далі болы зберігаються тільки у 1,4% породіль. У більшості випадків, впоратися з неприємними відчуттями допомагає постільний режим, вживання достатньої кількості рідини для якнайшвидшого виведення залишків лікарських препаратів з організму і застосування знеболюючих ліків. Але іноді потрібно додаткове лікування.

Ще одна поширена реакція – зниження артеріального тиску. У критичних ситуаціях можливі зупинка дихання, різні неврологічні та алергічні реакції. Але подібні явища зустрічаються вкрай рідко.

Час від часу, після епідуріальной анестезії маму турбують болі в спині. Втім це явище спостерігається також і після звичайних пологів, що пов’язано зі зміною центру ваги і проблемами з хребтом. Лікарі, в таких випадках, рекомендують ортопедичний матрац, масажі. У рідкісних випадках – знеболюючі засоби.

Алергічні реакції на анестезію зустрічаються не часто. Тим не менш, вони можуть бути вкрай небезпечними. Тому лікар спочатку вводить невелику дозу ліків і просить пацієнтку звернути увагу на власний стан. Особливо важливо помітити наявність металевого присмаку в роті, оніміння язика, запаморочення, тахікардію (посилене серцебиття).

Окрім іншого існує перелік можливих, тобто ще однозначно недоведених симптомів. До них відносяться порушення роботи сечового міхура, відчуття онімілості окремих ділянок тіла і поколювання в кінцівках.

Список протипоказань використання епідуріальної анестезії

  1. Недостатня кількість тромбоцитів у крові, тобто порушення згортання.
  2. Проблеми шкіри у місці, де потрібно робити укол.
  3. Серйозні запальні захворювання.
  4. Маткові кровотечі.
  5. Важкі форми неврологічних порушень.
  6. Низький тиск у пацієнтки.
  7. Алергічні реакції на препарат.
  8. Важка переносимість епідуріальной анестезії в анамнезі.

Таким чином, у знеболювання під час пологів є як позитивні, так і негативні сторони. Рішення про те, чи варто користуватися послугами анестезіолога необхідно приймати разом з лікуючим лікарем і за бажанням самої майбутньої мами.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...