Які небезпеки таїть у собі третій триместр вагітності

3-i-trymestrТретій триместр вагітності – це, мабуть, самий відповідальний період. У цей час всі внутрішні органи дитини формуються остаточно, весь його організм, як і організм матері, активно готується до пологів: легкі збільшуються в розмірі, всі серцеві клапани закриваються, кровообіг дещо сповільнюється, малюк активно набирає вагу, росте в довжину. У цей же період плід займає правильну позицію – перевертається головою вниз, головка намагається встати в малий таз. Все це говорить про те, що все йде як треба і пологи вже зовсім близько.

Однак, третій триместр може таїти в собі безліч погроз і факторів, які приведу до небажаних наслідків: передчасних пологів, ускладнень під час пологової діяльності, і навіть летального результату, як матері, так і малюка.

Чого варто побоюватися в третьому триместрі вагітності?

Основна проблема, з якою доводиться мати справу – гестоз або, як його ще називають – пізній токсикоз. На відміну від раннього токсикозу, який переслідує майбутніх мам до 13-ти тижнів,гестоз являє собою велику небезпеку для життя матері і дитини, тому лікарі йому приділяють більш пильну увагу. Ситуація ускладнюється тим, що дуже часто гестоз носить прихований характер, його складно розпізнати і вилікувати.

На другому місці стоїть раннє старіння плаценти. Як тільки вагітній повідомляють про старіння плаценти, це означає, що тепер дитина буде недоотримувати корисних речовин, плацента гірше виконує свої функції, у зв’язку з чим плід може підхопити якийсь вірус або інфекцію.

У цей період також велика ймовірність того, що дитина заплутається в пуповині. Тому так важливо відвідувати всі призначені лікарем УЗД і відстежувати стан і розташування пуповини.

У третьому триместрі також існує ризик гіпоксії плоду і всіх випливаючих звідси проблем: розвитку вад серця, порушення процесу кровообігу, а також порушення розвитку головного мозку, задухи.

Особливо важливо вагітній жінці при можливості регулярно здавати аналізи сечі на предмет виявлення в ній білка. Остерігатися також слід набряклості, харчових отруєнь і т.д.

Всю вагітність нирки майбутньої мами працюють за двох, проте, в третьому триместрі вони буквально працюють на знос. Звідси і можливі проблеми з нирками, загострення хронічних захворювань.

Зайві кілограми, набрані під час вагітності, також можуть зіграти злий жарт і з дитиною: його вага може перевищувати розміри тазу матері і тоді природні пологи стають неможливими, доведеться вдатися до операції кесаревого розтину.

Але все не так страшно, як могло б здатися. Насправді всіх цих проблем і ризиків можна уникнути, якщо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря, регулярно відвідувати жіночу консультацію, здавати аналізи, вести здоровий спосіб життя, правильно харчуватися і ходити на курси для вагітних.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...