Які каші корисні для дитини і чому

Які каші корисні для дитини і чомуТрадиційно каші з цільних злаків вважаються одними з найбільш корисних і здорових варіантів харчування, як для дітей, так і дорослих. Дієтологи підрахували, що крупи забезпечують третю частину всієї енергії, необхідної дитині від народження до п’ятирічного віку. Страви зі злаків, містять величезну кількість вітамінів (в першу чергу групи В), мікроелементів, вуглеводів, клітковини і рослинних білків. Добре засвоюються організмом і служать профілактикою безлічі захворювань.

Тим не менше, не всі каші мають однакову цінність. Залежно від процентного співвідношення основних компонентів можна виділити найбільш корисні з них.

Каша з гречаної крупи

Очолює наш хіт парад. Вона відрізняється ідеальним поєднанням амінокислот. Багата рослинними білками, клітковиною, вітамінами групи В, фосфором, калієм, магнієм і залізом. Не містить глютену.

Дітки, які регулярно вживають гречку, ніколи не страждають від низького гемоглобіну. Крім того, від неї неможливо погладшати.

Особливо корисно подавати цю кашку з молоком.

Вівсянка

Хто не в курсі, вівсяна каша вважається не тільки традиційним сніданком англійських аристократів, але і входить до складу «меню краси» ще з часів знаменитої Клеопатри.

Овес цінується максимальним, серед інших злаків, кількістю клітковини. А також вітамінами РР, Е, В1, В2, залізом, магнієм, фосфором. Але слід знати, що до складу каші входить глютен.

Дуже рекомендується додавати в вівсянку, подрібнене на тертці, яблучко чи інші фрукти, а також молоко або вершки.

Каша рисова

Упевнено займає третю позицію нашого хіт-параду. В першу чергу завдяки тому, що служить чудовою основою меню маленьких алергіків. У рисі мало жирів і цукру. Дуже рекомендується при хворобах шлунка і особливо розладах кишечника.

У той же час рис не може похвалитися великим вмістом вітамінів і мінералів.

Кукурудзяна крупа

Не містить глютен. Тим не менш, каша важко засвоюється шлунком, тому вона небажана для харчування малюків до 9 місяців.

До позитивних якостей цієї каші відносять велику кількість вуглеводів і клітковини. До негативних – малий вміст вітамінів.

Каша з пшона

Славиться вітаміном А, вмістом поліненасичених жирів, а також кобальту. Її радять додавати в меню малюків, які проходять курс лікування антибіотиками, тому що пшоно добре виводить з організму продукти їхнього розпаду.

Але ця крупа важко засвоюється, тому вона рекомендована діткам старше 1,5-однорічного віку.

Манка

Володіє високою енергетичною цінністю. З цієї причини нею не варто зловживати. Крім того, манна каша містить занадто маленьку кількість корисних речовин. Тому її варто варити виключно заради різноманітності меню і при деяких захворюваннях шлунка.

Перловка

Містить багато крохмалю, заліза і калію, а також глютен. Рекомендується до вживання не раніше 2-річного віку.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...