Які існують методи для полегшення пологів

Медики допоможуть тобі полегшити біль при пологах

Знеболювання Сьогодні знеболювання під час пологів практикується в багатьох пологових будинках. Оскільки активна участь у родовому акті дуже важлива для жінки, загальний наркоз застосовується вкрай рідко – в екстрених випадках. Методи, які прийнято використовувати, спрямовані тільки на зниження больової чутливості (у найбільш болючих місцях).

Методи знеболювання, що застосовуються під час пологів: Епідуральна анестезія. Найбільш поширений сьогодні метод. Знеболююча речовина вводиться через катетер у простір перед твердою мозковою оболонкою, навколо спинного мозку, що дозволяє блокувати больові відчуття в нижній частині тіла. (Також існує спінальна анестезія, яка виконується в тому ж місці, що і епідуральна, але більш тонкою голкою. При цьому доза анестетика, що вводиться значно менша.)

Популярність епідуральної блокади пояснюється її зручністю і ефективністю: знижуючи чутливість у нижній частині тіла , вона не пригнічує свідомість. Також вона робить пологи менш травматичними для дитини. Катетер залишається в перидуральній порожнині (під твердою мозковою оболонкою) пацієнтки до завершення пологів – у міру слабшання дії анестетика можна вводити додаткові дози.

Недоліками епідуральної анастезії є зниження активності родової діяльності (тимчасове затихання переймів і потуг), можливість зниження артеріального тиску або розвитку алергічної реакції у породілої. Теоретично можливо пошкодити мозкові оболонки, нервові стовбури або хребет при неправильному введенні катетера. Проте вірогідність такої трагічної помилки мінімальна, оскільки кваліфікація працюючих у пологових відділеннях анестезіологів дуже висока.

Ін’єкція промедолу. Послабити больові відчуття дозволяє внутрішньовенна або внутрішньом’язова ін’єкція наркотичних анальгетиків, наприклад, промедолу. Будучи наркотичною речовиною, промедол тим не менше володіє досить м’якою дією і не робить негативного впливу на дитину. Вводиться препарат тільки в кінці періоду розкриття або на початку періоду вигнання плода. Це пов’язано з тим, що дія препарату нетривала – всього 1,5-2 години, а вводити його можна тільки одноразово.

Місцева інфільтраційна анестезія. Проводиться після народження дитини. Вона викликає зниження тактильної і больової чутливості внутрішніх геніталій і промежини. Під час переймів і потуг таке знеболення не має сенсу.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...