Вагітність – про все важливе для майбутніх мам

Які фактори впливають на вагу малюка при народженні

Харчування матері і її вага під час вагітності є одними з факторів, які впливають на вагу дитини

1. Харчування матері під час вагітності

Один з важливих факторів, що впливає на вагу малюка. Недостатня кількість їжі або брак потрібних поживних речовин, вітамінів призводять до появи на світ дитини з маленькою вагою. Надмірне харчування тягне за собою народження занадто великих малюків.

2. Фізичний і психоемоційний стан матері

Клінічна депресія і тривожні розлади під час вагітності пов’язані з народженням дітей з низькою вагою. Наприклад, діабет (навіть гестаційного типу) може бути причиною появи на світ занадто крупної дитини. Токсикоз (прееклампсія або еклампсія) або дефекти плаценти теж здатні вплинути на ріст плода і привести до народження занадто малого по вазі малюка. Також впливає на вагу спосіб життя матері до пологів. Куріння, надмірне вживання алкоголю і прихильність до наркотиків можуть сильно затримати ріст майбутньої дитини.

3. Спадковість
Великі батьки зазвичай мають великих малюків. Якщо мама – мініатюрна, а батько великий, дитина швидше за все прийме сторону матері – таким чином природа намагається зменшити ризик, пов’язаний з важкими родами. Якщо дитина успадкував фізичні параметри батька, то швидке зростання протягом першого року або пізніше компенсує скромні дані при народженні.

4. Вага матері
до вагітності:
Великі жінки зазвичай народжують великих дітей, а худенькі – більш мініатюрних малюків.
– Під час вагітності:
Чим більшу вагу набрала мама, тим більшим народиться малюк. Але якщо вага була набрана за рахунок важкої й неповноцінної їжі, дитина може бути маленькою.

5. Стать дитини
Хлопчики в середньому трохи крупніші, ніж дівчата.
Середня вага доношеного новонародженого становить 2600-4500 р. В останні десятиліття спостерігається прискорення біологічного розвитку, і тому малята важчають, зараз не рідкість і народження 5-кілограмових богатирів.

Exit mobile version