Які бувають тата

Які бувають татаЄ тата, що готові проводити з дітьми добу безперервно. Інші воліють спілкуватися з «поколінням next» виключно у присутності дружини – так, на їхню думку, надійніше. Щоб залучити батька до виховання власних нащадків, наші бабусі використовували найрізноманітніші способи: загортали новонароджених в татову сорочку, радили мамі «примусово» залишати дитя на деякий час з чоловіком і т.д. А що каже з цього приводу наука – психологія?

Дослідники провели опитування серед школярів на тему: яка роль тата у вашому житті. Результати не стали несподіванкою. Величезна кількість батьків сприймається виключно в ролі «видобувачів» грошей. При цьому чітко виділяється кілька домінуючих типів. Давайте розглянемо їх більш детально.
Батько – чужинець

Ситуація, коли тато практично не спілкується зі своїми дітьми зустрічається не тільки в розведених сім’ях. Іноді причиною стає дистанційна робота, регулярні відрядження, а то й просто патологічне небажання матері поступати «пальму першості» в питаннях виховання.
Тато – тиран

Він точно знає, де і як повинні вчитися його діти, куди ходити після школи, з ким дружити. Більш того, у нього вже готовий план з навчання у вузі, надходження на роботу і, можливо, є деякі ідеї щодо партнера для створення сім’ї.
Зразковий татусь

Вважає себе головним в питаннях виховання, мамі при цьому залишається роль підсобного робітника: годувати, міняти памперси, робити уроки та інші «незначні» обов’язки. Все це «не його робота». На вулиці або в колі гостей він може демонстративно возитися з малюком. Але не більше.
Ревнивець

У цьому мало хто зізнається відкрито, але після народження дітей батьки нерідко починають ревнувати їх до своєї дружини. Зазвичай це проявляється у формі скарг: у нас зовсім немає часу на спілкування (питання про те, щоб звільнити дружині кілька годин, найнявши, наприклад, няню, піднімається вкрай рідко), її не цікавлять тепер мої проблеми, вона перестала стежити за собою і ін.
Справжній батько

Насправді, такі зустрічаються не так вже й рідко. У цих чоловіків виходить утримувати баланс з найбільш «правильних» якостей. Але як же це зробити?
Тато для сина

У всі часи народження хлопчика було особливою радістю для батька. У цьому немає нічого дивного, адже саме в синові тато бачить продовжувача свого роду. На що слід звернути увагу, щоб виховати гідного спадкоємця?

1. Пам’ятайте, що дитина буде будувати своє життя на вашому прикладі. Тому найкращий урок, який ви можете йому піднести – ваша власна щаслива сім’я.
2. Поясніть хлопчикові, що означає бути мужнім. І чому люди, які доводять свою силу на слабких не можуть вважатися сильними.
3. Грайте з малюком в активні ігри. Якщо завдання мами – втихомирити дитину, то ваша – прищепити йому чоловічі якості.

Батько для дочки

Відносини дочки з батьком залежать від загального взаєморозуміння батьків і «підтримки» мами. Татам слід пам’ятати, що дорослі дочки підсвідомо вибирають чоловіків, схожих на їхніх батьків. Тому постарайтеся бути гідним прикладом для наслідування.

Беріть дочку з собою на «чоловічі» заходи. Дівчаткам це теж цікаво.
Хваліть дитину, але «тримайте себе в руках». Багато батьків грішать зайвим «сюсюканням» з дівчатками. Похвала ж повинна бути виправдана і «по справі».
Не будьте також надмірно суворі. Намагатися грати в «хорошого» (мама) і «поганого» (тато) поліцейського – не варто.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...