Які бувають ускладнення після пологів

uskladnennyaНарешті ви стали мамою чарівного малюка. Здається, всі проблеми позаду. Але після пологів можуть виникати ускладнення, яких вдається уникнути, якщо вчасно звернути на них увагу.

Так які існують ускладнення після пологів? 

• Патологічні післяпологові кровотечі.

Маткові кровотечі вважаються абсолютно нормальними після пологів. Приблизно півтора тижні вони носять густий і яскраво-червоний колір. Потім бліднуть і в нормі припиняються через 6-8 тижнів після пологів. Але якщо кровотечі і далі рясні через два тижні після пологів, вони мають різкий неприємний запах, стають гнійними, потрібно відразу звернутися до лікаря. Саме по собі таке післяпологове ускладнення не проходить.

• Загин матки

Буває й такий варіант, коли післяпологові виділення мізерні або затримуються. З цими проблемами теж варто сказати лікареві.

• Післяпологовий ендометрит

Запалення слизових оболонок матки – найпоширеніше ускладнення після пологів. Найчастіше виникає після кесаревого розтину. Ендометрит найчастіше виникає з причини проникнення в матку мікробів. Його важка ступінь проявляється вже на 2-4 добу після пологів, в легкого ступеня – на 5-12 добу. Жінка відчуває слабкість, з’являється підвищена температура тіла, виділення з матки набувають неприємного запаху і стають гнійними. Лікар, швидше за все, призначить для лікування антибіотики.

• Запалення сечовивідних шляхів

Якщо дискомфорт при сечовипусканні зберігається протягом 3-4 днів після пологів, це може свідчити про розвиток інфекції. Зазвичай також відчувається біль у попереку, сеча набуває мутного кольору, підвищується температура тіла. Причинами розвитку інфекції можуть стати: введення катетера в процесі пологів, травма сечового міхура при пологах, травми внаслідок накладення акушерських щипців. Допомога в цьому випадку: пити побільше рідини, частіше підмиватися, спорожняти сечовий міхур кожні дві години. Якщо мама годує грудьми, то лікування обмежити тільки цим.

• Післяпологовий мастит

З ним іноді стикається мама, яка годує грудьми дитину. Збудник післяпологового маститу – стафілокок, який проникає в молочну залозу через тріщини сосків і молочні протоки. Післяпологовий мастит супроводжується підвищенням температури, ознобом, головним болем і слабкістю. Груди жінки стають гарячими і щільними. У цьому випадку допомагає дотримання правил гігієни грудного годування, правильне прикладання до грудей, регулярне зціджування і своєчасне лікування тріщин сосків. Дуже корисно проводити для грудей повітряні ванни – достатньо 15 хвилин після кожного годування.

• Післяпологовий перитоніт

Найчастіше виникає як ускладнення після кесаревого розтину. При перитоніті відбувається поступове отруєння всіх систем організму. Виникає він, коли в шов на матці потрапляє інфекція, у жінки захворювання придатків або екстрагеніатальні захворювання. Післяпологовий перитоніт відзначається підвищенням температури, здуттям живота і болем в нижній його частині. Часто з’являються нудота і блювота. Для лікування застосовується комплексна терапія: хірургічне видалення джерела інфекції, а також детоксикація.

Ось такі існують ускладнення після пологів. Важливо вчасно на них звернути увагу, і при перших ознаках відразу ж звернутися до лікаря.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...