Яке харчування потрібно в другому триместрі вагітності

Яке харчування потрібно в другому триместрі вагітностіЗростаючий малюк потребує вітамінах та мікроелементах, одержуваних від мами. Для цього майбутня мама повинна правильно харчуватися, вживаючи в їжу корисні продукти. У другому триместрі закладаються важливі органи і системи дитини, що потребують в “будівельному матеріалі”.

У другій половині вагітності зростає потреба в білку. Білок бере участь у формуванні органів і тканин дитини. 1/3 білка, споживаного мамою, засвоюється дитиною. Загальна кількість добового споживання білка – 110-120гр.

Зростає потреба в кальції, як в “будівельному” матеріалі для кісток дитини. Отримати повноцінний кальцій можна з молочних продуктів: сиру, сметани, кисломолочних продуктів. Також молочні продукти є джерелом тваринних білків. Білки містяться в м’ясі та рибі, добовий раціон яких повинен становити 200гр.

Жири природного походження необхідні для правильного перебігу обмінних процесів, побудови органів і тканин дитини. Вживати жири краще у вигляді масла – рослинного, оливкового. Для правильного формування плаценти необхідно вітамін А. Вітамін А можна знайти в яєчному жовтку, печінці, вершковому маслі, вершках. Інший корисний вітамін – вітамін Е, відповідає за внутрішньоутробний розвиток дитини, забезпечує нормальне кровотворення. Саме в рослинних оліях вітаміну Е більшого всього.

Всім відомий вітамін С, що зміцнює імунітет мами і є профілактикою кровотеч, краще шукати не в цитрусових. Апельсини та інші цитрусові – сильні алергени. Краще вживати чорну смородину, відвар шипшини, болгарський перець.

У м’ясі, печінці, зелені, житньому хлібі міститься фолієва кислота, запаси якої знадобляться дитині і після народження.

Звичайно, під час вагітності є і свої обмеження. Скоротіть споживання борошняних продуктів. Надлишок вуглеводів призводить до затримки рідини в організмі, дитина може “наїсти” жирок, а велика дитина – це майже завжди проблемні пологи. Їжте хліб з борошна грубого помелу, з висівками. Такий хліб легше засвоюється і допомагає травленню.

Перейдіть на семиразове дробове харчування: перший сніданок, другий сніданок, обід, полуденок, перша вечеря, друга вечеря.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...