Яка у вагітної добова потреба в рідині

Вагітній вранці бажано випивати склянку води з додаванням соку лимона

Дотримання оптимального питного режиму майбутньою мамою, при якому організм отримує рівно стільки рідини, скільки потрібно їй і її майбутньому малюку, – запорука сприятливого перебігу вагітності та народження здорової дитини.

Перший триместр і початок другого З огляду на те, як розвивається дитина в утробі матері, під час першої половини вагітності жінці необхідно випивати 2-2,5 л рідини. Під рідиною мається на увазі не тільки вода, але й рідкі перші страви (супи, бульйони), рідкі соуси. Також не варто забувати, що фрукти і овочі також містять воду.

У перші 12 тижнів часто вагітну мучить токсикоз, який супроводжується втратою вологи з організму. Під час блювоти жінка втрачає рідину, яку необхідно заповнювати. Тому рекомендується випивати вранці склянку води з додаванням соку половини лимона – і нудоту зніме, і наповнить ранок твого крихти в животику вологою.

Другий і третій триместри
На терміні після 20 тижнів швидкість кровообігу зростає на 40 відсотків. Серце, нирки та інші органи майбутньої мами посилено працюють і потребують більш інтенсивного кровопостачання. На нирки в цей період лягає істотне навантаження – вони виділяють набагато більшу кількість рідини, ніж поза вагітністю. Навіть у здорової жінки можуть з’явитися невеликі набряки. А в більш важких випадках може розвинутися водянка вагітних (виражені набряки), гестоз (набряки, що супроводжуються підвищенням артеріального тиску).

Щоб цього не трапилося, з 20-22-го тижня вагітності кількість споживаної рідини слід обмежити до 1,5 л на день. Не забувайте про перші страви, овочі і фрукти. Ще медики рекомендують скоротити кількість солі до 5 г на добу, так як вона має властивість утримувати рідину в організмі і сприяє розвитку набряків.

Що пити?
Для повсякденного раціону вагітної можна молочні і кисломолочні продукти, такі як йогурт, кефір – по 1-2 склянки на добу. Потіш себе вітамінами – склянка свіжовичавленого фруктово-овочевого соку буде дуже корисна для тебе та твого малюка! А от чай слід замінити настоєм з плодів шипшини, глоду.

Вагітним цікаво переглянути посилання:

фильмы divx новинки фильмы новинки смотреть аватар

Human Design – Дизайн Человека – новая система знаний про самобытность человека и гармонию с окружающими

Поділитися в...

Вас може зацікавити...