Яка оптимальна перерва між вагітностями

Який оптимальний перерва між вагітностямиЗовсім недавно ви були замучені безсонням, підгузками й пелюшками, постійним пранням, готуванням, прибиранням. Ще свіжі були спогади про останні тижні вагітності і пологи. Але ваш малюк росте. І ви все частіше починаєте замислюватися про ще одну дитину. І тут виникає питання, яка оптимальна перерва між вагітностями?

З точки зору медицини

Взагалі, жінка може завагітніти практично відразу після пологів – через 2-3 місяці. Але маючи на руках немовля виношувати вагітність – це випробування не з легких. Організм ще не відновився після вагітності та пологів, що може призвести до проблем у самої жінки і у ще не народженого малюка. Тому краще почекати з наступною вагітністю та берегтися.

Скільки чекати після кесаревого розтину

Жінкам після кесарева варто почекати як мінімум 3 роки. Це пов’язано з тим, що для формування рубця, який зможе витримати ще одну вагітність, потрібен час. І перш, ніж планувати нову вагітність, варто сходити і зробити УЗД, щоб подивитися стан шва. Якщо шов не готовий, то він може розійтися під час вагітності, що несе в собі смертельну загрозу малюкові і мамі.

До речі, якщо шов хороший і немає протипоказань, то лікарі можуть дозволити природні пологи.

Скільки чекати після природних пологів

Після природних пологів варто почекати хоча б рік. А якщо годуєте грудьми – то й два. За цей час організм повністю відновиться, і заново запасеться вітамінами, мікро і макроелементами. Також цей час потрібен, щоб прийшли в норму гормональний фон, м’язи, органи репродуктивної системи.

Можливі проблеми

При занадто короткій перерві між вагітностями, вас можуть чекати наступні проблеми:

– Передчасні пологи;

– Анемія у дитини;

– Мала вага у новонародженого;

– Порушення кровотоку між плацентою і дитиною;

– Кровотечі;

– Тромбофлебіт і тромбоз ніг і зовнішніх статевих органів.

З точки зору мам

Деякі мами (а найбільше – тата) вважають, що простіше відразу виконати програму максимум і народити кілька малюків поспіль. Тоді у діток буде більше спільних інтересів, рости вони будуть майже одночасно. А значить, і батьки зможуть зітхнути вільніше всього лиш через пару-трійку років.

Мами, особливо ті, хто змушений займатися дитиною самі, без допомоги бабусь і дідусів, категорично проти погодок і збираються чекати роки 2-3, не менше. Вони занадто розуміють, як це буде важко фізично і психологічно. Тільки уявіть, як це, одягнути взимку на прогулянку грудничка і годовасіка. Запевняємо вас, це завдання не просте.

Іноді пари заново відкривають для себе радість материнства і батьківства і вирішують народити дитину, коли їхні старші діти вже виросли і закінчили школу. І це теж можливо.

Так що робити?

Коли зачинати наступну дитину – вирішувати вам і вашому чоловікові. Варто тільки дотримати рекомендовані лікарями терміни – рік після природних пологів і 3 роки після кесарева. А в основному, найголовніше – психологічний настрій в сім’ї. І щоб малюк був бажаним і улюбленим.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...