• Без категорії

Яка норма надбавки у вазі новонародженого?

вага новонародженогоНа щастя для батьків, велика частина новонароджених дітей розвивається практично однаково, за одним сценарієм з украй малими відмінностями в темпах росту і набору ваги. Чим годувати дитину віком до півроку – цілком ясно: материнське молоко (в рідкісних випадках додається і суха суміш) є єдиним споживаним продуктом в раціоні малюка.

Стандарти надбавки ваги

Дуже важливим нюансом слід виділити те, що дитину завжди потрібно зважувати на одних і тих же вагах. Крім того, одяг перед зважуванням необхідно з дитини знімати: темп зростання немовляти дуже невеликий, і навіть при щотижневих вимірах різниця може бути далеко не очевидною.

Здорова дитина, залежно від кількості споживаного і засвоюваного материнського молока, нарощує від 125 до 215 грамів власної маси на тиждень (або – в районі 0.5-1 кг за місяць). До п’ятимісячного віку ці середні показники незмінні. Допускається невеликий люфт: в періоди хвороб дитина набирає вагу гірше, а якщо мати починає пити лактогонні засоби – малюк росте трохи швидше через збільшені порції споживаного молока.

З цієї причини всі діти однакового віку важать приблизно однаково. Вони не повинні бути сильно худими, але не повинні і покриватися жирком: останнє може означати серйозні порушення в роботі ендокринної системи.

Новонароджений має харчуватися дуже і дуже часто, при цьому – до повної втрати бажання смоктати материнське молоко. Відривати його від грудей не можна, він сам повинен її відпустити, коли наїсться. У середньому, кількість сеансів харчування залежно від віку та комплекції, дорівнює 8-12 на добу (варто враховувати також і нічний час). При цьому новонароджені дуже часто справляють нужду: для малюка є нормою мочити пелюшки мінімум раз на дві години. Стул трапляється приблизно 4-5 разів на день і повинен мати вигляд м’якої кашки.

Порушення харчування дитини

Основну і майже єдину помилку при годуванні груддю здійснюють нетерплячі молоді матері, відриваючи занадто нерозторопних дітей від грудей. Недоїдання згубно позначається на темпі розвитку малюка, і якщо воно затягнеться, згодом це може дати сумний результат у вигляді невиліковних патологій.

Трапляється, що у матерів внаслідок стресу або хвороби молоко згоряє раніше, ніж дитина опиняється в стані споживати іншу їжу. На щастя, ця проблема давно вирішена: різноманітні молочні суміші будуть для дитини нічим не гіршими материнських грудей.

Варто ретельно стежити за частотою і кількістю стулу у новонародженого. Занадто частий, рясний і рідкий стул означає розлад шлунка – одна з найнебезпечніших недуг, яка може призвести навіть до смерті дитини, якщо вчасно її не виявили і не усунути. Рідкісний або зовсім відсутній може означати запор, що теж вкрай небезпечно для дитини.

Якщо всіх цих неприємностей вдається уникнути, то збільшення ваги дитини відбувається точно за нормою 125-215 грамів на тиждень. При цьому матері не варто панікувати, якщо в останні два місяці першого півріччя життя немовляти той починає зменшувати оберти в зростанні ваги – у дитини просто підвищується активність, і вона починає витрачати енергію, яку до цього лише набирала.

Вага і темп її росту важливий фактор для самого малюка і його здоровя, а також і для вибору майбутнього одягу. Так як дуже часто зимові комбінезони для дітей купують зі знижками ще весною чи літом, тому дуже важкливо прорахувати, яка буде вага у вашого малюка зимою.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...