• Без категорії

Як зрозуміти, що скоро пологи?

Як зрозуміти, що скоро пологиНайголовніше питання, що мучить всіх вагітних, які перебувають на великому терміні: «Як зрозуміти, що скоро пологи?». До кінця вагітності Ви вже знаєте, що за пару тижнів до пологів опускається живіт і відбувається невелика втрата ваги, а за кілька місяців до знаменної події Ви починаєте відчувати «тренувальні сутички». Але як зрозуміти, що до початку пологів залишилося зовсім небагато – можливо, навіть буквально пара годин? Кожній майбутній матусі хочеться бути готовою до цього відповідального моменту.Cамим надійним способом зрозуміти, що скоро пологи, є перейми.

У зв’язку з цим, ми назвемо основні ознаки, за якими можна зрозуміти, що скоро пологи.

Кров’янисті виділення

Незадовго до пологів (від декількох годин до кількох тижнів) Ви можете згадати про вже забуту менструацію, виявивши на Вашій білизні або щоденної прокладці трохи червонуватих або коричневих плям. Це слизові виділення, які вказують на активність шийки матки – її потоншення, розм’якшення і розширення. Таким чином шийка матки готується до майбутніх пологів.

Але пам’ятайте, що кров’янисті виділення на пізньому терміні вагітності можуть не тільки давати Вам зрозуміти, що скоро пологи, але і бути наслідком занять сексом або гінекологічного огляду. Але якщо кров’янисті виділення з’явилися не в результаті цих двох процесів – Вас можна привітати! Вже дуже скоро Ви станете мамою!

Слизова пробка

Слизова пробка закриває вхід в матку, будучи природним бар’єром для інфекції та інших несприятливих факторів, які можуть завдати шкоди вашому малюку. Відходження слизової пробки – досить суперечлива ознака швидких пологів. У когось вона взагалі не з’являється через бідність слизових виділень, у когось відходить задовго до початку родової діяльності, а у кого-то – вже з приходом родових сутичок. Але в ідеалі, відходження слизової пробки відбувається через деякий час після початку кров’яних виділень – за кілька годин до початку пологів.

Слизова пробка може вийти в буквальному сенсі «з бавовною» – через скорочення шийки матки – а може виходити «порційно» по частинах. Але як би не виходила слизова пробка конкретно у Вас – в більшості випадків цей процес дає Вам зрозуміти, що скоро пологи – і до їх початку залишилося 1-3 діб! Лікарі радять перечекати вдома деякий час сутичок.

Болі в попереку

Періодичні болі в попереку – також явна ознака, який дає зрозуміти, що скоро пологи. Як правило, такого роду болі в попереку з’являються за тиждень або навіть кілька днів до пологів і тільки періодично. Але якщо Ви відчуваєте їх постійно – цілком можливо, що плід розташований в матці неправильно. Про всі свої сумніви і незручності Ви повинні негайно говорити лікаря.

Розлад травлення

Приблизно за добу до початку пологів відбувається особливо інтенсивне спорожнення кишечника. Ви можете сходити в туалет далеко не один раз і в більших обсягах, ніж зазвичай. Природа передбачила це явище для того, щоб в процесі пологів Вам ніщо не заважало. Напевно, Ви вже знаєте, що піхва і пряма кишка розділені тонкою перегородкою – і якщо в прямій кишці буде скупчення калу, в піхву залишиться менше місця для проходження Вашого малюка.

Буквально за кілька годин до початку сутичок Ви можете зрозуміти, що скоро пологи, і по інших особливостей «поведінки» Вашої травної системи. У Вас може початися нудота, блювання, пропасти апетит. Ваше нездужання пояснюється викидом в кров ударної дози гормонів, стимулюючих пологову діяльність.

До речі, перші сутички Ви також можете сплутати з розладом шлунку – адже слабкі болі при перших сутичках нагадують болі в животі при діареї.

Сутички (перейми)

Звичайно, найнадійнішим способом зрозуміти, що скоро пологи, є перейми. Деякі плутають родові сутички з тренувальними, які періодично з’являються протягом третього триместру вагітності. Але тренувальні та родові сутички мають одна істотна відмінність – вони періодичні, повторюються. Як зрозуміти, що скоро пологи? Через приблизно рівні проміжки часу і поступово посилюються. А якщо сутички супроводжуються відходженням вод чи іншими виділеннями з піхви – можете бути впевнені, що пологи вже почалися!

Озноб

За кілька годин до пологів або навіть на початку пологової діяльності Ви можете відчути холод і озноб.

Якщо Ви відчуєте у себе більшість перерахованих вище ознак, не варто хвилюватися і різко починати збиратися до пологового будинку. Звичайно, нерозумно в цьому випадку виїжджати за місто або йти в похід – але й бігати по квартирі, судорожно думаючи, на чому їхати в пологовий будинок в терміновому порядку, не потрібно (якщо, звичайно, у Вас не відійшли води). Лікарі радять навіть перечекати вдома деякий час сутичок – і дочекатися, поки їх періодичність стане 5/45 (кожні 5 хвилин по 45 секунд). І тільки після цього Ви можете весело збиратися і їхати в пологовий будинок народжувати свого карапуза!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...