• Без категорії

Як зрозуміти, чому дитина плаче?

Як зрозуміти, чому дитина плаче?Плач – один із способів привернути до себе увагу. Для новонародженого малюка плач є ще і засобом спілкування з навколишнім середовищем. Всі знають, що за допомогою плачу малюк "вимагає" до себе уваги, а також "сповіщає" про свої потреби.

Хоча вважається, що дитина багато плаче протягом перших декількох місяців життя, інтенсивність і частота плачу дитини тільки збільшуватиметься у міру того, як малюк ставатиме старше, а його легені розвиватимуться.

Після перших 6 тижнів життя, дитина більш адаптована до зовнішнього середовища. Але все таки багато абсолютно різних чинників можуть примусити малюка заплакати. Гучний шум, різкі рухи або будь-який інший зовнішній подразник може налякати дитину і, як наслідок, спровокувати плач.

Як вже було відмічено, існує величезна кількість причин, через які малюк починає плакати. Приведемо приклади найзагальніших причин:

Голод

Плач внаслідок голоду характеризується постійним, вимогливим і найчастіше ритмічним ниттям: як правило, плач не супроводжується рясними сльозами. Протягом перших декількох місяців життя шлунок дитини за розміром схожий на волоський горіх, тому його потрібно частіше заповнювати, звичайно кожні 2-4 години.

Ви помітите: оскільки дитина стає старше, а його шлунок розтягується, плач, що "вимагає" чергового годування, стане менш частим явищем. Крім того, малюки, вигодувані грудьми, частіше відчувають голод. А відбувається це через те, що хоча молоко матері і є більш живильним і здоровим для дитини, воно дуже швидко перетравлюється.

Нудьга

Нудьга – це ще одна причина, по якій дитина може плакати. Немовлята знаходяться в постійному стані розвитку і зростання. Маленький розум дитини вимагає постійної стимуляції для подальшого розвитку. Найчастіше це можна робити, просто граючи з дитиною. Підніміть його і співайте йому, небагато потанцюйте, розкажіть йому історію або дайте йому нову іграшку або предмет, який раніше він ніколи не бачив. Як тільки дитина чимось захопиться, вона заспокоюється на деякий час. Плач від нудьги звичайно супроводжується великою кількістю сліз і криків.

Дискомфорт

Дискомфорт також може бути причиною дитячого плачу. Біль, у свою чергу, може викликати відчуття дискомфорту. У дитини більше немає іншого способу виразити дискомфорт або біль, як через плач. Такий плач звичайно більш гучний і настирний. Крики часто переважають при такому плачі.

Холод

Діти люблять знаходитися в теплі. Проте пам’ятаєте, що можна легко перестаратися з одягом, тому прагніть відноситися до цього уважно. Перевіряючи дитину, зверніть увагу, чи немає у нього почервонінь на шкірі, і чи не спітнів він. Як почервоніння на шкірі, так і піт вказують на те, що дитині дуже жарко.

Загальне правило свідчить, що дитину необхідно одягати на один шар одягу більше, ніж в той момент одягаєте ви. Якщо дитині стане дуже жарко або дуже холодно, то переодягніть його або накрийте ковдрою.

Безумовно, малюк може плакати з різних причин. Але чим швидше ви зрозумієте, через що плаче дитина, тим швидше ви зможете йому допомогти.

Джерело: Ivona

Поділитися в...

Вас може зацікавити...