Як зробити гарні фото дитини

Як зробити гарні фото дитиниФотографія дає нам можливість зберегти в пам’яті найпрекрасніші моменти життя. І, природно, кожна мама мріє про красивий фотоальбомі зі знімками своїх малюків. Але регулярно відвідувати професійні ательє складно і дорого. У той же час, якщо у вас є камера і вільний час, зробити якісні фото цілком під силу самостійно.

В цілому знімати малюків і складно, і приємно одночасно. Діти позбавлені акторства, їхні емоції абсолютні, вони не намагаються зобразити із себе те, чим не є насправді. Тому фото маленьких моделей завжди притягують погляди глядачів. В той же час, з малюком дуже важко «домовитися». Щойно він сидів на місці з милою посмішкою і ось вже мчить щодуху до сусідньої кімнати. Дитяча міміка може змінюватися з ще більшою швидкістю. Отже, перше правило мами – фотографа – запастися неабиякою часткою терпіння. Більш того, якщо ви хочете мати дійсно класні знімки – заведіть звичку тримати камеру на доступному (тільки вам) місці. Найкращі фото з дітьми виходять виключно експромтом.

Загальні правила

Обов’язково враховуйте ріст дитини! Ми звикли, що знімаючи дорослих, стоїмо з ними на одному рівні і отримуємо цілком симпатичні кадри. Але якщо фотографувати маленького чоловічка зверху вниз, то голова вийде на зображенні дуже велика, а ніжки, навпаки, непропорційно маленькими. Тому, якщо ви не хочете обзавестися альбомом «пуголовків», сідайте навпочіпки або піднімайте дитину на який-небудь «п’єдестал».

Більшість дітей, має добре закріплений «рефлекс спалаху», засвоєний після першого позування на сліпучу камеру. Тобто, коли ви усаджуєте малюка в спеціальному місці, в красивій позі, даєте в руки антураж і командуєте посміхнутися, дитина автоматично мружить очі. Щоб уникнути цього робіть фото в «природному середовищі існування”, не напружуйте крихту. Просто перед тим, як натиснути на кнопку, позвіть його.

До речі, майте на увазі, що знімати новонароджених зі спалахом не можна. Це шкідливо для зору.

Мало хто з фотографів – аматорів знає про це, але більшість мильниць і ширококутних об’єктивів злегка спотворюють об’єкт при зйомці поблизу. Тому бажано фотографувати портрети з деякої відстані, використовуючи зум.

Частою проблемою стає зйомка дітей в русі. Більшість початківців фотографів або не вміють грамотно налаштувати камеру, або просто не володіють фотоапаратом достатньої якості.

Тому самий простий варіант отримати якісний знімок в русі – не ганятися за малюком з гойдаючим об’єктивом в руці, а прорахувати точку, в якій повинен з’явитися малюк через кілька секунд, налаштувати камеру і натиснути пуск, тоді малюк опиниться у фокусі.

Фото на вулиці

Оскільки не у всіх є дорога камера, здатна робити якісні знімки в приміщенні, то почнемо з рекомендацій по фотографуванню дітей на природі.

Найпоширеніші помилки:

Величезна кількість фотографій виходять, скажімо так, не надто вдалими, якщо нехтувати простими правилами. Розглянемо таку ситуацію: яскравий, сонячний день, ви збираєтеся вийти з малюком на майданчик, природно, прихопивши з собою камеру. На вулиці дитині радять встати проти сонця, через що оченята крихти миттю починають сльозитися. Батьки прихильно “виписують малюкові амністію”, дозволяючи замружитися поки налаштовується камера. І ось все готово. Команда: «відкриваємо очі!» І … фото з перекошеною фізіономією.

Друга помилка – спроба виправити ситуацію, знімаючи дитину у якої сонце за спиною. У цьому випадку фігура гарантовано вийде затемненою і розмитою.

Ще один ляп: фото в кепці з довгим козирком. Малюк, само собою, не мружиться. Але половина обличчя в кадрі буде просто темною (якщо ви знімаєте зеркалкою) або чорною (з мильницею).

Найпростіше рішення проблеми – поставити дитину в тіні. Тільки стежте, щоб на обличчі не виявилося темних плям. Якщо є можливість – вибирайте для фотосесії хмарні дні. Але найбільш красиві кадри виходять рано вранці або на заході. Не полінуйтеся використовувати ці моменти.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...