Як змусити дитину їсти

Baby boy in high chair holding fork and spoonВсі знають, що про смаки не сперечаються. Спробуйте змусити дорослу людину з’їсти хоча б шматочок нелюбимого продукту! Ви таке почуєте! Але чомусь вважається, що дитина повинна їсти все, чим його пригощають люблячі батьки. Але у малюка вже з перших днів виробляються переваги щодо їжі. Один малюк із задоволенням п’є морквяний сік, а іншому і краплі не дасиш – він морквину навіть в пюре відчуває, а м’ясо їсть з превеликим задоволенням. Що робити?

  1. Не змушуйте дитину їсти насильно!
  2. Якщо малюк не їсть, значить, він не голодний. Нічого страшного не відбудеться, якщо час годування перенести на 1-2 години.
  3. Дитина не їсть нелюбиму їжу. Значить треба замінити продукти, що викликають огиду, іншими, не менш корисними. Треба поступово додавати нелюбимі продукти в їжу, але так, щоб дитина їх навіть не розпізнала.
  4. Красива подача страви. Маленькі діти люблять все барвисте, тому для них випускають квітчасте вбрання і яскраві іграшки. Значить, і їжа на тарілці повинна виглядати принадно. Якщо кашку покласти в гарну тарілочку і прикрасити її крапельками джему або ягідками, то дитина буде їсти її з превеликим задоволенням.
  5. Є ще один хитрий прийом – зоровий обман. Якщо їжу покласти на велику плоску красиву тарілку, то тоді створиться враження, що їжі зовсім трохи, і дитину можна легко умовити з’їсти «всього лише дві ложечки».
  6. Спільне складання меню. Навіть доросла людина сьогодні хоче одне, а завтра інше блюдо. А дитина тим більше! Тому у вибагливого малюка треба питати, що він хоче поїсти. Запропонуйте дитині два – три варіанти страви на вибір, щоб у неї створилася ілюзія, що вона сама вибрала собі їжу.
  7. Спільний творчий процес. Коли мама готує малюкові обід, бажано залучати до цього процесу дитину. Залежно від віку, малюк може помити овочі, обірвати листочки з гілочок зелені, розмішати салат. Якщо мама робить щось з тіста, то й дитині можна дати шматочок, щоб вона сама з тіста що-небудь зліпила. Але тоді обов’язково потрібно це творіння мистецтва зварити або запекти (залежно від рецепту).
  8. Підготовка до обіду. Поки мама готує обід, вона повинна весь час нахвалювати блюдо, як би принюхуючись до нього, говорити, як вона хоче їсти, щоб розпалити апетит дитини. Не треба давати малюкові перед обідом печиво, цукерки або хліб. А ось яблучко буде корисно, від нього тільки апетит розіграється.
  9. Пікнік. Ви помітили, який звірячий апетит з’являється тоді, коли ви виїжджаєте на природу? Тому для малюка-«нехочухи» теж можна влаштувати невеликий пікнічок, поставивши столик з їжею у дворі або на балконі. Спів пташок, свіже повітря і вітерець зроблять свою справу – дитина поїсть. І не бійтеся, що це увійде у нього в звичку. Малюк підросте, і проблеми з їжею вирішаться самі собою.

А поки фантазуйте і придумуйте все нові способи, щоб нагодувати свого малюка.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...