Як змусити дитину читати влітку? Топ-5 порад

Як змусити дитину читати влітку? Топ-5 порадСучасні діти все частіше вибирають комп’ютер або ігрову приставку замість книги. Добре це чи погано – вирішувати батькам. У будь-якому випадку, школяреві потрібно дотримуватися певної програми. Важлива її частина – список літератури для літнього читання. Як змусити маленького непосиду проміняти прогулянки у дворі і стрілянину в комп’ютерних іграх на нудне читання на самоті?

Ти повинна розуміти, що не можна прищепити любов до книг насильно. Якщо ти будеш примусово саджати дитину читати і лаяти її, коли вона відмовляється це робити, цілком ймовірно, що інтерес до літератури у неї не прокинеться ніколи. Чи існують «безпечні» способи нав’язати дитині книжку так, щоб вона потім попросила ще одну?

Знайди стимул

Ти можеш придумати своєрідну винагороду за кожну прочитану книгу або главу. Причому від грошових бонусів краще відмовитися. Нехай стимулом для дитини буде щось, пов’язане з її захопленнями. Наприклад, комп’ютерна або настільна гра, колекційна фігурка, набір олівців.

Підбери правильну обкладинку

Книги для літнього читання діти, як правило, змушені брати в бібліотеці. Пожовклі сторінки, радянські ілюстрації і палітурка, що розвалюється навряд чи додадуть синові чи доньці бажання познайомитися з потрібним твором. Загляньте разом з дитиною в книжковий магазин. Красиві книги сучасних видавництв можуть бути справжньою розвагою і цінним подарунком для малюка. Нехай вона сам вибере книгу, обкладинка якої її приваблює.

Відправляйтеся на природу

Сидіти в чотирьох стінах перед книжкою, коли за вікном твої друзі грають і сміються – те ще випробування. Щоб дитині не було так самотньо, запропонуй їй поїхати на дачу або, наприклад, на пляж. Читання можна поєднувати навіть з поїздкою на море. Якщо виїхати за місто або на природу немає можливості, запропонуй дитині взяти книгу на подвір’я, і ​​захопити сюжетом друзів. За мотивами твору можна придумати веселу гру – пошук скарбів або порятунок Му-му. Вмикай фантазію і прививай ініціативу!

Пошукай альтернативу

Згадай себе в школі. Напевно на твоїй совісті досі залишилося кілька непрочитаних творів, які ти ніяк не змогла змусити себе осилити. Дійсно, є книги, які дитині читати складно і нецікаво. Але це не привід відмовлятися від річного списку читання! Просто знайди альтернативний спосіб познайомитися з історією. Наприклад, запропонуй дитині подивитися екранізацію, сходіть разом на спектакль, поставлений за твором. Якщо малюк зацікавиться, йому обов’язково захочеться прочитати книгу – щоб ще більше зануритися в захоплюючу історію.

Зміни формат

Сьогодні книга необов’язково повинна бути паперовою. Запропонуй дитині читати за допомогою планшета або електронної книги. Сучасні діти швидше освоюють всілякі гаджети, а тому нестандартна книга здатна особливо захопити школяра.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...