Як змінюються груди під час вагітності

Груди жінки, як правило, активно росте в перші десять тижнів після зачаття

Груди при вагітності готуються до майбутнього годування малюка. У деяких жінок груди набухають вже в перші тижні після зачаття. Часто саме збільшення грудей є одним з найперших і вірних ознак вагітності. Але нерідко набухання грудей супроводжується і болючими відчуттями. Так якими ж мають бути груди при вагітності, і які зміни відбуваються в цей період в молочних залозах.

Збільшення грудей
Груди при вагітності починають активно рости. Як правило, груди ростуть в перші десять тижнів після зачаття, а також ближче до пологів. У результаті груди можуть збільшитися в розмірах в кілька разів. Причина цього – гормони прогестерон і естроген. Естроген стимулює розвиток молочних проток, а прогестерон допомагає розвитку залозистої тканини.

Зміни сосків
Соски під час вагітності також видозмінюються. Часто самі соски і шкіра навколо них темніє. Це відбувається під дією гормонів, які впливають на пігментацію. Соски, крім того, стають більш опуклими, а на їх поверхні можуть з’явитися вузлики. На самій молочній залозі в цей період можуть стати більш помітними вени. Всі ці ознаки, як правило, проходять, коли припиняється годування грудьми.

Виділення молозива
На шостому або сьомому місяці вагітності можуть з’явитися виділення з грудей. Це молозиво, яке є свого роду попередником молока. Молозиво є рідиною прозорого, білуватого або жовтуватого кольору і виділяється воно невеликими краплями. Причина виділення молозива – гормон окситоцин, який у цей період починає вироблятися в організмі вагітної жінки. Буває й так, що молозиво не виділяється зовсім. Це теж нормально і не повинно викликати занепокоєння.

Відвідини мамолога
Під час вагітності корисно заздалегідь готувати груди до годування. Тому правильно відвідати під час вагітності мамолога. Спеціаліст розповість, як доглядати за молочними залозами, як уникнути застоїв молока і травм сосків під час годування, можливо направить вас на УЗД грудей Київ. Важливо і пройти обстеження, адже під час вагітності будь-яке, навіть незначне новоутворення у грудях може розростися.

Зміцнення грудей
Бажано зміцнювати груди під час вагітності, щоб підготувати їх до майбутнього годування. Це допоможе уникнути появи тріщин на сосках. Найкраще з цією метою обливати груди холодною водою або протирати соски кубиками льоду. Корисно також протирати груди щодня вологим рушником. Щоб зберегти форму і еластичність грудей, корисний контрастний душ. Одночасно з душем можна робити масаж грудей мочалкою за годинниковою стрілкою на лівій і проти годинникової стрілки на правій грудях круговими рухами. Якщо шкіра грудей стала під час вагітності чутливою і сухою, то слід відмовитися від гарячого душу і наносити на шкіру після миття спеціальні зволожуючі засоби.

Прокладки для грудей
У разі якщо виділення із сосків спричиняють дискомфорт, можна скористатися спеціальними прокладками для грудей які продаються в аптеках. Ці прокладки тонкі, мають анатомічну форму і непомітні під бюстгальтером. Такі вкладиші мають липку стрічку, яка фіксує його на одному місці і не допускає зсуву. Тому застосування таких прокладок-вкладишів дуже зручне не тільки під час вагітності, але і після пологів.

Догляд за грудьми
Корисно під час вагітності використовувати спеціальні креми, які зміцнюють груди. До їх складу входить вітамін Е і силікон. Такі креми не допоможуть позбутися від тих розтяжок, які вже є, але запобіжать появі нових. Тому краще починати користуватися такими засобами як можна раніше. Багато косметологів радять робити це вже за кілька місяців до передбачуваної вагітності.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...