Як жити молодому подружжю в гармонії зі старшим поколінням

Як жити молодому подружжю в гармонії зі старшим поколіннямПлюси і мінуси спільного життя з батьками молодята розуміють пізніше, як мінімум через півроку. Вони, поживши трохи з татом і мамою, починають мріяти про власний будинок. Мріють, сперечаються про те, яким буде будинок, скільки буде кімнат, скільки поверхів, з чого будувати будинок, їм навіть цікаво обговорювати, чи робити дренаж фундаменту будинку чи ні, що вирощувати на присадибній ділянці. Спільні мрії і плани об’єднують, роблять сімейну пару сильніше перед труднощами.

В силу обставин багатьом доводиться довго чекати можливості жити окремо. Як досягти максимально комфортного спільного проживання двох поколінь? Ось універсальні поради:

  • Створюйте сімейні традиції – це допоможе зміцнити взаємини між поколіннями, також задушевні бесіди допоможуть вирішити питання, які наболіли (наприклад, побутові або кулінарні). Це може бути недільна вечеря або виїзд в ліс щосуботи всією великою родиною. Робіть спільно те, що для вашої родини буде більш доречно, головне, щоб такі дні стали звичними, і щоб вони приносили радість і задоволення від спілкування.
  • Побутові питання краще вирішувати відкрито. Дві господині на кухні, це знають всі, – війна і взаємне невдоволення веденням господарства. Спробуйте розділити обов’язки, хтось займається будинком, побутом, хтось – виключно кухнею, приготуванням і турботою про те, щоб сім’я була сита і задоволена. Такий сценарій, звичайно, не універсальний, але чому б не спробувати.
  • Маленький, але вже, напевно, не секрет. Цікавтеся досвідом прожитого життя у старшого покоління. Важливо не те, що ви скористаєтеся порадою, головне, ваш інтерес до їх життя. Хоча, хто знає, можливо така допитливість молодим життям батьків послужить уроком або досвідом. Люди старшого покоління люблять розповідати про свою молодість. Це налаштовує на позитивну ноту між близькими людьми різних поколінь.
  • Готуйте разом. Ні, не звичайні обіди, вечері, а щось незвичайне. Знайдіть рецепт смачної страви, запропонуйте разом його приготувати, і будьте мудріші, дайте людині старше вас керувати процесом.
  • Знайте, батькам дуже складно втриматися, щоб не дати пораду або не підказати, як треба чинити. Це найчастіша причина розлучень на думку психологів. Потрібно максимально захистити від втручання у ваші стосунки. Якщо в таких питаннях, як виховання дітей, ведення господарства, куди витрачати гроші, немає згоди між поколіннями, то поки нічого нового досвід людства не придумав, крім як жити окремо.

Важко уявити, але опитування показало, що ті пари, які довго живуть з батьками, вже і не уявляють окремого від батьків життя. Плюси життя з батьками в кожній родині свої, це і побутові нюанси, і на кого залишити дитину в будь-який момент, і можливість покластися на батьків у складній ситуації в житті. Коли сім’я переживає разом якусь радісну подію або негаразди, то це згуртовує, робить сильнішими перед труднощами.

Якщо не впораєтеся з тим, щоб знайти вихід і налагодити відносини, комфортні для обох сторін, спробуйте звернутися до сімейного психолога. Кваліфікована порада допоможе поглянути на ситуацію об’єктивно, дати ефективну і правильну рекомендацію.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...