ЯК ЗБЕРЕГТИ ПАРУ ПІСЛЯ НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ

як зберегти пару після народження дитини«Я встаю до новонародженого сина п’ять разів за ніч, – скаржиться молода мама, – і мені вже не до подружньої любові». Народження дитини стає випробуванням для багатьох пар. Як уникнути дилеми: або дитина, або любов двох?

У парах, де з’являється дитина, часто постає питання: як відновити своє сексуальне життя і зробити це повернення плавним і безболісним?

Перехід від сім’ї з двох чоловік до сім’ї з трьома членами – це одна з найглибших проблем, з якими зустрічається пара. Для того, щоб знайти своє місце в цьому новому світі, потрібен час – причому вимірюється воно роками, а не тижнями. Народження дитини – це психологічна революція, яка змінює наше ставлення майже до всього і всіх. Пріоритети перебудовуються, ролі міняються, співвідношення між свободою і відповідальністю піддається перегляду.

Як зберегти пару після народження дитини

Створення сім’ї включає перерозподіл ресурсів (часу, енергії, грошей), і на якийсь час пара відходить на другий план. Двоє, які нещодавно стали батьками, мало сплять, їх почуття часто перенаправляються на дитину, і секс переміщається в кінець списку пріоритетів. Але чи винні діти в тому, що бажання згасає, або це дорослим не вдається вберегти потяг?

Ось п’ять ідей, щоб звільнити місце для себе і вашого партнера після народження своєї першої дитини:

 1. ПРОСІТЬ ДОПОМОГИ

Якщо ви живете не поруч з родичами (або ж родичі не можуть чи не хочуть допомагати у догляді за дітьми), вам варто об’єднатися з іншими сім’ями. Це можуть бути сусіди / друзі / колеги, які доглянуть за вашими дітьми, а ви у відповідь допоможете їм. Уникайте ізоляції, в якій ризикують опинитися молоді батьки, розділіть свої турботи з іншими, створіть систему взаємної підтримки. Вона звільнить вас від почуття, що вся відповідальність за дітей лягає повністю на ваші плечі. Система підтримки також дасть молодим батькам можливість проводити час один з одним.

 1. ВИХОДЬТЕ З ДОМУ УВЕЧЕРІ

Плануйте час так, щоб на кожні 6-8 тижнів припадав один вільний вечір. Найміть няню або попросіть друзів чи родичів взяти дитину на вечір (нехай це буде хтось, хто не буде хвилюватися про те, щоб ви скоріше повернулись). Відправляйтеся на весь вечір розважатися і не турбуйтеся про те, щоб швидше повернутися додому. Такий похід дасть вам відчуття розкутості і нагадає про те, якою було ваше життя раніше. Діти змінюють ваш розклад, але це не означає, що їй повинно бути підпорядковане все ваше життя.

 1. ЗРОБІТЬ ГОТУВАННЯ ЇЖІ ПРИЄМНИМ

Не потрібно жертвувати кулінарними радощами, які у вас були до народження дитини. Не перетворюйте готування в буденщину. Робіть це швидко і з задоволенням. Їжте вдома, їжте разом, але готуйте настільки просто, швидко і корисно, наскільки можливо.

 • Підберіть в інтернеті служби доставки продуктів або готових страв.
 • Заплануйте день на початку тижня, коли ви будете підбирати продукти разом з дитиною. Замість того щоб обирати між часом для гри і приготуванням їжі, з’єднаєте два цих заняття: залучайте дітей до готування. Давайте їм легкі безпечні завдання, наприклад покласти продукти в посуд, порвати листя салату і тощо.
 • Якщо у вас є няня, попросіть її сходити за продуктами і підготувати їх до вашого приходу додому. Пам’ятайте, що ви наймаєте няню, щоб вона допомагала вам, а не тільки грала з вашою дитиною.
 1. ВИДІЛІТЬ ЧАС ДЛЯ СЕБЕ

Переконайтеся, що у кожного з членів вашої пари є час для себе і для усамітнення в тій чи іншій формі. Дозвольте собі не відчувати провину за те, що ви робите щось тільки для себе. Час на себе необхідний кожному, щоб відчувати свою цілісність. А це важлива умова для підтримки в парі живих відносин.

 1. ПОРУШУЙТЕ НУДЬГУ ПОВСЯКДЕННОСТІ, ПЛАНУЙТЕ ЧАС ДЛЯ ПАРИ

Важливе слово тут – план. Чіткий план створює свободу. Це особливо важливо, коли народжується перша дитина. До цієї ідеї треба звикнути, оскільки вона, скоріше за все, помітно відрізняється від того, що ви звикли думати. Влаштуйте так, щоб у вас двох був час для самих себе, який ви проведете без дитини. Порушуйте звичний розклад батьківських обов’язків і плануйте час для двох.

 • Складайте розклад заздалегідь. Думайте про те, що вас очікує, фантазуйте про це. Передчуття має велике значення, тому що воно пов’язує нас з нашою уявою.
 • Коли ви нарешті виходите з дому на це рідкісне вечірнє побачення, не витрачайте час на розмови про дітей.
 • Робіть щось нове і незвичне. Замість того щоб. як завжди, піти в кіно, придумайте що-небудь нове.
 • Плануйте разом. Багатьом парам допомагає розподіл ролей: один відповідає за дорослу частину плану (придумати вечірні заходи, запланувати відпустку, забронювати квитки …), а інший займається дитячими потребами (домовитися з нянею, зібрати сумки, щоб відправити дітей до бабусі з дідусем …). Системний розподіл; один партнер піклується про сім’ю в цілому, інший зосереджений на інтересах пари. Пам’ятайте, як сильно ви потрібні один одному, і практикуйте подяку за можливість доповнювати один одного. Слідкуйте за тим, щоб не звинувачувати партнера в тому, що він не займається тими ж важливими речами, що й ви.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...