• Без категорії

Як зберегти дитині хороший слух

Як зберегти дитині хороший слухЩодня мільйони людей піддаються шумовій дії, яку експерти визначають як «дратівливу для слуху і шкідливу для здоров’я». І дійсно, незалежно від того, чи живете ви у великому місті або невеликому селищі, ви можете потрапити в 87% людей, які з часом ризикують втратити частину слуху.

Діти особливо вразливі до погіршення слуху, пов’язаного з шкідливою шумовою дією, причому, як правило, це відбувається безболісно і поступово. Надмірний шум завдає шкоди мікроскопічним сенсорним рецепторам, що знаходяться у внутрішньому вусі дитини.

У внутрішньому вусі знаходиться від 15 до 20 тисяч таких рецепторів, і пошкоджені рецептори більше не можуть передавати звукову інформацію в мозок. Ситуацію погіршує і той факт, що пошкодження слуху при надмірній шумовій дії носять практично необоротний характер.

Важливість ранньої діагностики

Експерти вважають, що перші декілька років життя дитини – є найважливішими для її розвитку. Недостатньо хороший слух може значно вповільнити розумовий розвиток дитини. І якщо недостатній слух діагностувати пізно, може бути упущений критичний час для стимуляції слухових проходів, що ведуть до слухових центрів мозку. У дитини може відбутися затримка розвитку мови, що приведе до уповільнення навиків спілкування і навчання.

На жаль, більшість проблем із слухом виявляється досить пізно. Від початку погіршення слуху і до того часу, як ви можете помітити очевидні ознаки порушення слуху у вашої дитини, може пройти досить значний час. Існує декілька ознак, залежно від віку дитини, по яких ви можете зрозуміти, чи все у нього в порядку із слухом:

Новонароджений: повинен здригатися при виляску руками в 1-2 метрах від нього і заспокоюватися при звучанні вашого голосу.

Від 6 до 12 місяців: повинен повертати голову, почувши знайомі звуки, і подавати голос у відповідь на звернену до нього людською мовою.

1,5 роки: Повинен говорити прості односкладові слова і показувати на частини тіла, коли його просять.

2 роки: повинен виконувати прості команди, подані голосом без допомоги жестів, і повторювати за дорослим прості слова.

3 роки: повинен повертати голову безпосередньо до джерела звуку.

4 роки: повинен виконувати по черзі дві прості команди (наприклад "Помий руки і їж суп").

5 років: повинен вміти підтримувати просту розмову і мати більш менш членороздільну мову.

Школяр: Погіршення слуху у школярів часто виявляється у вигляді неуважності під час уроків, недостатньої концентрації, поганого навчання, частих простуд і вушного болю.

Якщо ви помітили, що ваша дитина відстає в слуховому і/або мовному розвитку, або має проблеми із слухом, негайно проконсультуйтеся у лікаря.

Профілактика погіршення слуху

Діти, що живуть в містах, особливо схильні до згубного впливу шуму. Найчастіше вражається слух дітей, чиї будинки або школи знаходяться поблизу завантажених трас або залізниць. Але не менш важлива і домашня обстановка. Постарайтеся, щоб ваша дитина не піддавалася таким звичним для нас джерелам гучного шуму, як телевізор, домашній кінотеатр або стереосистема на підвищеній гучності. При необхідності, наприклад роботі з дрилем, краще надіти дитині навушники без звуку.

У домашній обстановці захистити слух дитини від зовнішньої шумової дії допоможуть найпростіші прийоми:

Килимові покриття від стіни до стіни.

Панелі на стелі і стінах.

Добре підігнані і щільно прилеглі вікна і двері.

Потенційно шкідливі шуми.

Згідно медичним даним, до погіршення слуху може привести тривала шумова дія більше 85 децибел.

Деякі рівні різних звуків, які дитина може почути в навколишньому його оточенні:

Траса з великим рухом: 85 децибел

Шум від ресторану або кафе: 85 децибел

Музичний плеєр на середній гучності: 110 децибел

Снігохід: 110 децибел

Сирена швидкої допомоги: 120 децибел

Рок-концерт: 120 децибел

Гучні музичні іграшки: 125 децибел

Фейєрверки і петарди: 135 децибел

Дриль: 140 децибел

Джерело: Ivona

Поділитися в...

Вас може зацікавити...