Як заспокоїтися перед стресом

Як заспокоїтися перед стресомУявіть, ви довгі тижні, місяці, а то й роки готуєтеся до якої-небудь важливої ​​події у своєму житті. Наприклад, іспиту, захисту проекту або важливих змагань. Але в день X у вас раптом все йде шкереберть і ви наносите нищівного удару по життю і кар’єрі.

ПІДТВЕРДІТЬ свою самооцінку

Перед важливим виступом запишіть на папір усе, що може вам підняти самооцінку: ваші успіхи в цій області, нагороди, досягнення. Словом, все, що може вас зміцнити в тому, що ви досить гарні, щоб здати цей «іспит» на відмінно.

Погляньте на СВОЇ СИЛЬНІ СТОРОНИ

Після того, як ви записали свої успіхи і досягнення, згадайте про таланти і здібності, які у вас є. Згадайте все, у всьому ви хороші. Навіщо це потрібно? Для того, щоб довести собі, що справа, через яку ви так хвилюєтеся, зовсім не визначає всі ваші можливості. Цим способом ви як би знімаєте важливість цієї справи і будете ставитися до неї простіше.

Тривоги і хвилювання

Дуже важливо назвати свої страхи, тривоги і хвилювання. Витратьте ще 10 хвилин на те, щоб викласти їх усі на папері. Після того, як ви це зробите, вам стане гарантовано легше, тому що тривоги і хвилювання перестануть роз’їдати ваш мозок. Коли ви запишете їх на папері, ви побачите, що ваші страхи не такі вже й «страшні».

Помедитуйте

Медитація – один з кращих способів побороти тривогу і хвилювання. Вчені говорять, що медитація допомагає не тільки заспокоїтися, але й підвищує вашу здатність приймати вольові рішення.

Медитувати дуже просто. Досить знайти яке-небудь затишне місце, сісти зручно на стілець або диван, закрити очі і почати глибоко дихати. В ідеалі – робити не більше 4-6 вдихів і видихів на хвилину. Дихайте глибоко і концентруйтеся на своєму диханні.

Візьміть під контроль СВОЄ ТІЛО

Як ви себе почуваєте, коли хвилюєтеся? Напевно, ви рухаєтеся і говорите дуже швидко, серце шалено б’ється, а ще ви п’єте каву літрами. Ви можете навіть самі ввести себе в стан занепокоєння, якщо абсолютно без причини почнете здійснювати всі ці дії. Для організму це буде сигналом, що ви нервуєте.

Але тіло можна «обдурити», а точніше – взяти під контроль. Коли у вас виникають стресові ситуації, зусиллям волі змусьте себе говорити і рухатися повільніше, не розмахувати руками, глибоко дихати і пити чай замість кави.

Зробіть паузу

Якщо виникає якась непередбачувана ситуація, яку вам терміново хочеться вирішити, не кидайтеся відразу це робити. Для того, щоб знайти оптимальне рішення, потрібно щоб пройшов певний «інкубаційний» період. Дайте собі час, і ви зможете подивитися на задачу по-новому.

ТРЕНУЙТЕСЯ, імітуючи СТРЕС

Тренуючись перед днем ​​Х, давайте собі велике стресове навантаження. Якщо ви готуєтеся здати іспит, то створюйте собі такі ж умови, як на іспиті. Уявіть, що ви обмежені за часом і вам нізвідки узяти підказки. Якщо ви готуєтеся до змагань у галузі спорту, то використовуйте такі ж інструменти і ту ж форму, якими ви будете користуватися під час змагань.

ЕФЕКТ «НІЧОГО СТРАШНОГО»

Звичайно, нам хочеться скласти іспит, виграти змагання або захистити проект, але тим не менш завжди варто пам’ятати, що нічого страшенно не станеться, якщо раптом ми не зможемо це зробити.

На світі дуже багато можливостей реалізувати себе по-іншому. Ми ніколи не знаємо, який результат для нас буде краще.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...