ЯК ЗАХИСТИТИ ДИТИНУ ВІД ЗАСТУДИ: ПРОФІЛАКТИКА ГРВІ У ДІТЕЙ

Жовтень визначено місяцем першої хвилі ГРВІ у дітей та дорослих. Температура повітря знижується, діти більше часу проводять в приміщенні, контактів з людьми багато і як наслідок – високий ризик заразиться вірусними інфекціями. Як захистити дитину від хвороби?

На всі 100% захистити від ГРВІ не вийде. Самих вірусів більше сотні, тому рано чи пізно дитина з ними зустрінеться. Єдине від чого можна вберегти малюка – від грипу за допомогою вакцинації. До профілактики вірусів потрібно підходити комплексно: чарівної таблетки або мазі, яка зупинить хворобу на півдорозі просто не існує. Дотримуйтесь простих правил і ГРВІ стане не частим гостем у вас вдома.

Температурний режим

Найчастіше дітки підхоплюють віруси в теплих і сухих приміщеннях. Чому? Все просто. У сухому приміщенні вірус краще циркулює. До цього додайте пересушену слизову дитини в носі і в роті, і отримаємо високий ризик заразитися ГРВІ. Слиз в носі і слина в роті мають протимікробну дію. Тому в сезон ГРВІ важливо дотримуватися питного режиму дитини і температурного режиму кімнати: +18 градусів, не більше. Так слизові оболонки не будуть пересушувати.

Правильне харчування

Наш імунітет «живе» в кишечнику. Тому харчування відіграє велику роль у підтримці дитячого здоров’я. Щоденне меню дитини має складатися з овочів, фруктів, каш, м’яса і риби. Солодощі замініть на сухофрукти. У сезон застуд більше вживайте вітамінних продуктів і багато пийте теплих напоїв.

Прогулянки

Дитину, яка часто хворіє, батьки намагаються замкнути вдома і не випускати від гріха подалі. Це абсолютно неправильне рішення. Дитина повинна гуляти за будь-якої погоди. Англійці кажуть, що поганої погоди не існує, є поганий одяг. Купуйте дитині гардероб на всі випадки життя і не відмовляйте собі в задоволенні зайвий раз подихати свіжим повітрям.

Доктор Комаровський радить для дитини, яка часто хворіє, завести собаку. Таким чином батьки будуть зобов’язані гуляти з дитиною і вихованцем мінімум двічі в день в будь-яку погоду.

Загартовування

Не думайте, ми зараз говоримо не про кидання малюків в крижану воду в мороз. Загартовування потрібно проводити грамотно. І починати його треба влітку зі звичайного купання в річці. Також хорошим і природним загартовуванням організму служить басейн.

Фізична активність

Для гармонійного розвитку організму діти потребують фізичної активності. Чим більше малюк буде сидіти на місці, тим більше шансів заробити слабенький імунітет. Ідеально підходить дітям спорт на вулиці: це верхова їзда, футбол і легка атлетика. Спортивні навантаження не обов’язково повинні бути професійними. Аматорський спорт зміцнює імунітет не гірше.

Привчіть дитину мити руки після прогулянки та дошкільного навчального закладу. Провітрюйте кімнату, щодня проводьте вологе прибирання і будьте здорові!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...