Як їсти все що завгодно без шкоди для здоров’я?

Як їсти все що завгодно без шкоди для здоровВам здається, що для того, щоб бути здоровою і стрункою, треба постійно себе обмежувати в їжі? Забути про смаколики, тістечка і шкідливості, на зразок картоплі-фрі? Ми покажемо вам, що це зовсім необов’язково!

Для початку пройдіть невеликий тест. Виберіть той варіант відповіді, який найбільш точно характеризує ваші відносини з їжею:

А) Я часто їм в салоні автомобіля або перекушую на ходу.

Б) Я їм, стоячи на кухні, під час приготування їжі для всієї родини.

В) Я можу весь день голодувати для того, щоб «звільнити» місце в шлунку.

Г) Я часто забуваю поїсти і згадую про це тільки коли відчуваю наближення голодної непритомності.

Д) Я часто сиджу на дієті і відмовляю собі багато в чому.

Е) Буває, я відкриваю холодильник і їм все, що там є, не відходячи.

Ж) Я здатна з’їсти пачку чіпсів, поки вирішую, чим би пообідати.

З) Жоден пункт з перерахованих вище мене не стосується.

Неважко здогадатися, що правильна відповідь – остання. Але, швидше за все, саме вона до вас і не має ніякого відношення! Напевно ви знаєте, що ваші харчові звички далекі від досконалості, але ви себе весь час виправдовуєте – нестачею часу, турботою про зайві калорії, депресією і так далі.

А між тим, ваша манера приймати їжу може бути причиною багатьох захворювань! Не важливо, що ви їсте, суперкорисний салат або жахливо шкідливий чізбургер, важливо інше: неправильні звички прийому їжі ведуть до гастритів, виразок шлунка і надмірної ваги. Може, саме час їх міняти?

Прислухайтеся до інтуїції

Якщо ви сидите на дієті вже досить довго, то напевно вам сняться сни з тістечками, цукерками і шоколадками. В такому випадку, вам варто пропустити цю пораду – поки не зіскочите з дієти. Якщо ж ви вважаєте, що харчуєтеся «правильно», задумайтеся: що для вас означає харчуватися правильно? Те, як наказують традиції і дієтологи? Але ж ваш організм унікальний, значить, і потреби у нього унікальні, не такі, як у інших. Спробуйте навчитися прислухатися до організму і його потреб.

Спробуйте дозволити собі будь-яку їжу, не озираючись на думку інших людей. Кожен раз, дивлячись на страву, задавайте собі питання: чи хочу я її спробувати? Під час їжі прислухайтеся до своїх відчуттів: вам подобається це їсти? Перед тим, як почати їсти, пару раз вдихніть глибоко і скажіть собі: «Я люблю цю їжу, і їжа любить мене».

Легалізація забороненого

Для того щоб свідомо харчуватися, вам треба дозволити собі всі продукти, які раніше були під суворою забороною. Дозвольте собі їсти все! Пообіцяйте собі: що б ви не з’їли, ви не будете відчувати себе винуватою. Можливо, спочатку ви будете злегка переїдати, адже заборонений плід завжди солодкий, і коли ви нарешті дозволите собі їсти все, вам захочеться надолужити згаяне. Щоб не переїдати, намагайтеся не ковтати їжу, а смакувати кожен її шматочок. Через маленький проміжок часу ви раптом виявите, що раніше заборонені продукти і не такі вже бажані, як раніше.

Зробіть їжу привабливою

Процес травлення починається не з моменту потрапляння їжі на смакові рецептори, а набагато раніше: в ту саму мить, коли ви бачите страву, починається процес слиновиділення. Зробіть їжу привабливою: сервіруйте красиво стіл, прикрасьте навіть найпростіший салат вишукано. Ось побачите: він здасться вам набагато смачніше! Готуючи їжу для себе, думайте про те, що ви її робите для своєї найулюбленішої людини. Зрештою, адже це так і є! Ви здивуєтеся, наскільки корисніше стає їжа, коли ви починаєте сприймати її як ще один спосіб подбати про себе.

Увімкніть різноманітність

Напевно у вас є улюблена страва, яку ви готові жувати щодня на сніданок, обід і вечерю. Але дозвольте собі розкіш різноманітності! Кожен раз готуйте що-небудь новеньке, нехай і з одних і тих же інгредієнтів. Цікавтеся новими смаками і незнайомими продуктами. У звичні страви додавайте спеції, які не пробували раніше. Ваша цікавість до величезного розмаїття рецептів і продуктів – це один з елементів пізнання світу.

У доступі

Намагайтеся, щоб у домі завжди були присутні продукти, які ви любите. Якщо вони знаходяться в постійному доступі, і вам достатньо лише відщипнути шматочок, щоб виправився настрій, у вас не буде бажання переїдати, яке обов’язково виникає, якщо улюблені ласощі з’являються в будинку дуже рідко. Важливо, щоб улюблених продуктів завжди було кілька, і у вас був вибір: з’їсти шматочок шоколадки або часточку болгарського перцю. Коли продукти доступні, ви в змозі харчуватися помірно.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...