ЯК ВПЛИВАЄ КОРОНАВІРУС НА ПЕРЕБІГ ВАГІТНОСТІ ТА ПОЛОГІВ: ПОРАДИ ДЛЯ ЖІНОК

Через спалах та поширення вірусу COVID-19 в Україні виникло питання, чи відносяться вагітні жінки до особливої групи ризику та що робити у разі зараження. 

Як розповіла ексміністерка охорони здоров’я України Уляна Супрун на своїй Facebook-сторінці, наразі інформації для висновків про вплив нового вірусу на перебіг вагітності та пологів замало. Відомі дані свідчать, що вагітні жінки не є більш вразливими до коронавірусу, вони хворіють не частіше за інших. Однак, грип та попередня коронавірусна інфекція SARS-CoV становили для них більшу загрозу, ніж для інших людей, отож в разі цієї пандемії вагітних за визначенням відносять до групи ризику.

Поради для вагітних жінок 

Вагітним жінкам варто уникати скупчень людей; ретельно мити руки, мати з собою власний рушник, а не користуватися повітряними сушарками у громадських вбиральнях; мати із собою спиртовмісний антисептик і обробляти ним руки, якщо немає можливості їх помити; не торкатися обличчя; розраховуватися карткою, а не готівкою; більше ходити пішки, а не користуватися громадським транспортом та якомога більше залишатися вдома.

Як діяти вагітним, якщо у них є підозра на COVID-19

Якщо є підозра на захворювання, не варто їхати до лікарні, а потрібно зателефонувати своєму лікарю та обговорити ситуацію, при цьому описати симптоми, контакти, історію подорожей. Після консультації лікар може порадити самоізолюватися, поки не буде інструкцій як діяти далі. Якщо ситуація невідкладна — потрібно викликати екстрену медичну допомогу.

Що означає самоізоляція?

▪ Не ходити в будь-які місця скупчення людей, в тому числі в лікарні, аби відвідати свого лікаря;
▪ Не користуватися громадським транспортом;
▪ Залишатися вдома, обмежити будь-які відвідування інших людей;
▪ Регулярно провітрювати приміщення;
▪ Відокремити себе від інших членів сім’ї, наскільки це можливо: використовуючи лише свій рушник, посуд, намагатися їсти в інший час;
▪ Користуватися допомогою друзів, близьких чи службою доставки в разі потреби, але просити залишати ці речі за дверима;
▪ Обов’язково бути на контакті з лікарем, який веде вагітність.

Якщо рекомендується відвідування пологового відділення чи лікарні, вагітним жінкам краще використовувати приватний транспорт та обов’язково зателефонувати і попередити про свій візит, перед тим, як приїхати до лікарні.

Годування грудьми для мам з підозрою чи підтвердженим COVID-19 

  • Грудне молоко забезпечує захист від багатьох хвороб, є рідкісні винятки, коли годування груддю або годування грудним молоком не рекомендується. CDC не надавало конкретних рекомендацій щодо годування груддю під час зараження подібними вірусами, такими як SARS-CoV або MERS-CoV;
  • Грудне вигодовування в разі хвороби в матері не заборонено. Даних про можливість передачі коронавірусу трансплацентарно чи через грудне молоко зараз немає, але весь час контакту з дитиною матір має бути в захисному респіраторі і повинні бути чистими руки;
  • Ізоляція новонародженого від матері не рекомендована, розумним рішенням є апаратне зціджування молока з дотриманням максимальної частоти, також вигодовування дитини з пляшечки батьком чи іншою здоровою людиною.

Найбільшим викликом є прийом пологовими будинками хворих на COVID-19 жінок: їхня належна ізоляція в окремі кімнати, піклування про них та їхніх дітей, та водночас недопущення інфікування інших породіль. Доцільним буде мати окремий заклад чи його відділення, де народжуватимуть інфіковані жінки кожного міста чи певної місцевості. Кожен медичний заклад має скласти свій план на випадок прибуття інфікованої породіллі дій уже зараз.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...