Як водити авто взимку: 10 важливих рад для жінок

Як водити авто взимку

На вулиці лютує зима! Керувати машиною в цей час року складно, особливо початківцям автомобілісткам. Представляємо вашій увазі правила, яких потрібно дотримуватися, щоб не потрапити в аварію?

  1. Не робіть різких рухів за кермом! Руками або ногами – не важливо, головне – спокій! Рушаємо з місця, крутимо кермо, скидаємо або набираємо швидкість, гальмуємо – тільки плавно! Ви ж не хочете, щоб машина стала некерованою?
  2. Швидкісний режим тримаєте в рамках правил дорожнього руху. Взимку перевищення швидкості загрожує обернутися серйозними проблемами. Промайнути по ожеледі, втискаючи в підлогу 100 км на годину – це заняття для екстремальних водіїв. Пам’ятайте, порушувати ПДР можуть і інші «шумахери»: але «вильнути» від них в сторону, як на літньому асфальті, взимку на слизькій дорозі ви не зможете, як би не старалися. Безпечну швидкість можна визначити так: перед виїздом на дорогу спробуйте екстрено загальмувати. Оцініть, як змінився гальмівний шлях. Заодно зрозумієте, з якою силою тиснути на педаль, щоб автомобіль не змінив траєкторію. Якщо автомобіль не оснащений АБС, а ви лупите по гальмах, колеса блокуються. Безконтрольна машина в кращому випадку юзом пройде метрів сто – двісті, в гіршому – зупиниться в авто попереду.
  3. Не будьте самовпевнені за кермом. Навіть якщо були найбільш старанним студентом на курсах екстремального водіння. Не будьте каскадером, навіть якщо мрієте продемонструвати майстерність самому собі. Якщо зимова траса порожня і безлюдна, – теж. Пам’ятайте: в будь-який момент хтось може вилетіти вам назустріч.
  4. Тримайте дистанцію. Більшу, ніж влітку, в два, а то і в три рази. Опинитися в офісі на п’ять хвилин пізніше через це – не біда. Краще, ніж чекати інспекторів ДАІ, роздивляючись власне авто, яке пристрасно «поцілувало» в бампер попередню машину.
  5. Не забувайте прогрівати авто. І справа не в обов’язковій турботі про коробку передач і двигун. Потрібно, щоб відігрілися скла і в салоні встановилася нормальна температура. Інакше як рухатися по жвавому зимовому місту, коли вам заважає погана оглядовість через конденсат на склі? З місця стартуйте обережно: педалями краще працювати плавно. Якщо під колесами чистий лід – можна спробувати рушити одразу з другої передачі.
  6. Не вірте в міф «сухої дороги». І нехай котитеся ви по трасі по прекрасному асфальту. Пам’ятаєте, в мороз трапитися може всяке: може бути, попереду трапилася комунальна аварія або хтось у великій кількості розлив воду. Поверхня може швидко підморожуватися, і тоді біди не минути. Будьте насторожі.
  7. У багажнику про запас возіть антифриз для авто і омивач для лобового скла: хто знає, коли ці необхідні в дорозі рідини закінчаться. І де опиниться найближчий автомагазин – невідомо.
  8. Намагайтеся менше перебудовуватися з ряду в ряд: вибирайте відразу потрібну траєкторію руху. Повертаєте направо через 1,5 кілометра – пересуньтеся в потрібну смугу. Взимку стрімко рухатися по «діагоналі» не рекомендують: ви введете в паніку інших учасників дорожнього руху. І, можливо, в разі чого екстрено загальмувати вони не зможуть.
  9. Що робити, якщо забралися в замет? Головне – не нервуйте і не поліруйте колесами лід. Краще визволити їх зі снігу за півметра навколо. І починайте «розгойдуватися». Якщо, звичайно, керуєте машиною з МКПП. Вилазити із замету на авто з автоматичною коробкою набагато складніше. Спробуйте знайти помічників або підкласти під колеса пісок або дошки.
  10. Якщо у вас позашляховик або повноприводне авто – пам’ятайте, що такі машини по слизькій дорозі розганяються швидше. Але гальмують так само, як задньопривідні або передньопривідні машини. Так що повний привід на льоду НЕ перевага. Не втрачайте пильності ні за кермом «жигулика», ні за кермом «мерседеса».

І найважливіше – пам’ятаєте про непередбачуваність зимової дороги! Ніхто не може передбачити, як зміниться покриття через двісті – триста метрів, хто вискочить на дорогу, і зумієте ви загальмувати. Тому – тільки увага і проста дисциплінованість. Виконувати ці 10 правил на дорозі не так вже й складно. Удачі і безаварійних поїздок!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...