Як влаштовані квест-кімнати і що це таке?

Величезну популярність сьогодні набувають різні квест-кімнати. Їх неймовірно багато, «страшилки», «екшени», «сюжетні і тематичні». Все частіше запрошення взяти участь в тому чи іншому квесті можна зустріти на центральних вулицях Харкова, Києва, та й в будь-якому-іншому місті України. Напевно і Ви не раз зустрічали подібні афіші в своєму місті. Так, квестові розваги стають все більш популярними. У них беруть участь і дорослі і діти. Сюди приходять за ковтком життєвих сил, потоком позитивних емоцій і просто з бажанням цікаво провести час в колі приємних людей.

Чи доводилося Вам чути про квест-кімнатах? Чи ще не стикалися? Багато чули, але відвідати якось не доводилося? У цій статті ми хочемо розповісти Вам про те, що таке квест-кімнати, які умови їх проходження. Згадаємо і про тих, кому буде цікаво відвідати подібний дозвілля в першу чергу і розповімо, чому багато психологів позитивно відгукуються про дану розвагу для дітей.

Ми розкриємо декілька секретів, які допоможуть Вам вийти з цієї гри переможцем. А також подивимося на квест-кімнати з боку прибутковості даного бізнесу, оцінимо складність справ, з якими зазвичай доводиться зіткнутися починаючому бізнесменові, що задумав відкрити власні квест-кімнати. А на додаток до всього, ще й розповімо про основні помічники, які дозволять збільшити прибутковість справи і гарантувати її окупність і успіх вже на перших етапах ведення бізнесу.

Що таке квест-кімната?

Сучасна квест-кімната (часто можна зіткнутися і з назвою «квеструм») має на увазі інтелектуальну гру. Умови такої гри прості і зрозумілі: команда з 2-5 однодумців замикається всередині приміщення. За певний час (найчастіше гравцям дається 60 хвилин) учасники команди повинні встигнути вибратися.

Для цього їм доведеться спільними зусиллями вирішувати різні головоломки та завдання. Успішне вирішення усіх завдань дозволить колективу просуватися далі, отримувати підказки та знаходити правильну стежку, яка і приведе до головного реквізиту – ключу від вхідних дверей. Дана знахідка є найбільш важливою, оскільки тільки вона здатна звільнити команду і стати символом їхньої перемоги і успішного проходження квестовой кімнати.

Квестові кімнати можуть грунтуватися на різній сюжетній лінії. Сьогодні без зусиль можна відвідати quest room, в якій Вам вдасться прийняти на себе роль детектива або сищика, спробувати пожити життям тюремника чи психічно хворого. Є цікаві сюжети і для тих, хто завжди мріяв зіграти «поганого хлопця» або «погану дівчинку». Для таких винайдено велику кількість сюжетів, згідно з якими необхідно викрадати автомобілі, тікати від поліції. Не залишили без уваги і аудиторію підлітків – різні «страшилки» і розвиваючі квести представлені до їх уваги в будь-який спеціалізованій організації, вони завжди чекають нових переможців.

Безсумнівною перевагою будь-якої квест-кімнати є її унікальність і оригінальність. Навіть, якщо на Вашому рахунку вже не одна перемога в такій грі, Вам все одно буде цікаво перевірити свої можливості ще в одному квесті. І кожне наступне відкриття принесе свій внесок, подарує нові враження і позитивний досвід.

Подивіться дані в мережі – Ви не знайдете ніяких докладних описів завдань і точних картинок і фотографій того, як все влаштовано в кімнаті. Ніяких відео матеріалів. Тільки емоційні і переповнені експресивним захопленням відгуки про те, наскільки все було класно. Від цього відвідувати квест-кімнату стає тільки цікавіше.

Багато учасників після проходження квесту відчувають себе посвяченими в щось таємне і недосяжне, що вдалося пізнати всього за годину тільки їм. Вони не поспішають ділитися набутими знаннями і можуть тільки порекомендувати Вам теж відвідати квест-кімнату. Повірте, їм не шкода розповісти Вам про все, що в собі таять квести, але, ось навіщо псувати Вам все враження? Не дарма в народі кажуть, краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Народна мудрість – річ незаперечна. Ефективність її роботи перевірена віками. Має сенс прислухатися до цієї істини і зараз.

З чого все починалося

А чи не замислювалися Ви звідки взагалі взявся жанр квест-кімнат? Родоначальником вважається комп’ютерна DOS гра, випущена ще в далекому 1994 році Noctropolis. Після того, як в 2001 році вийшла гра MOTAS, з’явився і популяризувався і сам термін «Escape the room».

Загальновідомість і впізнаваність даного жанру стала результатом поширення онлайн ігри «Crimson Room», що вийшла в 2004 році. Вона стала успіхом Тошіміцу Такагі – відомого японського розробника.

Сенс «Crimson Room» полягає в тому, що в облаштованій різними предметами інтер’єру кімнаті потрібно було розшукувати різні підказки і ключі. Це дозволило б учасникам знайти вихід з такої кімнати. Правда, дуже схоже на те, що нам пропонують відвідати в реальності сьогодні?

Кімната в грі «Crimson Rооm» мала інтер’єр в червоному кольорі. Усередині її перебувало кілька предметів, які виконували роль підказок, що полегшують пошуки 13 предметів, пов’язаних між собою однією логікою. Через якийсь час в якості продовження першої версії була випущена нова гра «Viridian Rооm». Ця розробка належить китайцям. Її інтер’єр оформлений в зелену гаму, а пропоновані для вирішення завдання і головоломки вже більш складні. На цьому розробки комп’ютерних ігор не закінчувалися. Після них створено версії «Blue Chamber» і «White Chamber», в яких сюжети були ще більш закрученими, а завдання ще більш складними.

Як ми вже визначили, «Quest room» – початкова назва неймовірно популярної комп’ютерної гри. Спочатку вона представляла жанр пригодницьких історій. Головний персонаж опинявся за гратами. Щоб вибратися часто доводилося використовувати різні предмети інтер’єру. Це теж непогано допомагало успішно вирішувати різноманітні логічні завдання і головоломки. В підсумку, такі зусилля героя приводили його до перемоги – до звільнення з ув’язнення.

Хочеться відзначити, що популярність даної гри була колосальною. Підлітки, школярі, люди різного віку і статусу могли годинами безперервно просиджувати за «Crimson Room». Настільки це було захоплююче і цікаво. Це було не просто сидіння перед монітором, учасникам гри доводилося логічно міркувати, виявляти логіку і ерудицію.

Багато хто почав міркувати: «а що якщо перенести такі квест-кімнати в реальність»? Дискусія точилася, були запропоновані різні гіпотези і комерційні проекти. Так, сьогодні нам важко навіть уявити, що така затія могла комусь здатися невигідною. Але в перший час саме так і було. А після, знайшлися і ті сміливці, які не побоялися ризикнути і всерйоз зайнялися організацією квест-кімнат в реальності. Їх зусилля виправдалися неймовірним успіхом! Сьогодні, ми можемо сказати їм величезне спасибі за те, що вони не побоялися перенести комп’ютерну гру в реальність. І представили нам можливість взяти участь в цікавій і захоплюючій розвазі.

Коли всім стало зрозуміло, що створення квест-кімнат – це не тільки весело і прикольно, але ще і дійсно вигідно, квест-кімнати отримали визнання і потужний поштовх до розвитку і поширення. Поступово масштаби їх розташування розширювалися. Після них квест-кімнати стали з’являтися в країнах Європи, Азії, країнах СНД і США.

Ось так гра і вирвалася з віртуального світу, втілилася в реальність і сьогодні стала доступною для ознайомлення кожному з нас. З першим реальним квестом громадськість зіткнулася в Кремнієвій долині США і було це в 2006 році. Розробники проекту запропонували цікавий сценарій проходження, з загадками і головоломками, заснованими на творах відомої письменниці детективних історій Агати Крісті.

Поступово жанр набирав популярність і став поширюватися по всіх країнах в світі, проте першовідкривачами квестів і, власне, країнами, де цей жанр отримав найбільший розвиток, стали Японія і Китай. Першою країною Європи, яка підхопила естафету створення квест-кімнат стала Угорщина.

Особливості проходження квесту

Квестові ігри для нашої країни формат відносно новий. За останні кілька років розвиток сюжетів і варіацій інтер’єру з’явилося неймовірно багато. Асортимент квест-ігор дозволяє кожному підібрати той варіант сценарію, який йому виявиться більше до душі.

У той же час не дивлячись на різноманітність сюжетних ліній, принцип гри в квест-кімнаті залишається незмінним. Група учасників (від двох до п’яти осіб) виявляється під замком кімнати. Їм необхідно проявити спостережливість і вміння мислити логічно, щоб успішно розшукати підказки, вирішити завдання і головоломки. Все це наблизить команду до фінальної мети – ключу від вхідних дверей. Він і стане переможним. Головне, укластися у відведений час. Як правило, команді дається 60 хвилин на проходження квесту.

А якщо гравці не встигнуть укластися в годину? Насправді нічого страшного не станеться. Вам відкриють двері організатори проекту. Щоправда, при такому розкладі відчути радість і тріумфування від перемоги не вдасться. Але Ви завжди зможете спробувати ще раз. І не обов’язково вирушати в ту ж кімнату, асортимент дозволить підібрати інший варіант з аналогічною складністю і подібною тематикою сюжетної лінії.

Такі квест-проекти цікаві для проходження багатьом. Сюди часто приходять пари закоханих. Це відмінний спосіб дізнатися другу половинку краще, виробити довіру, поліпшити розуміння і стати ще ближче. Адже спільні зусилля на благо досягнення єдиної мети неймовірно об’єднують.

Не оминають подібну можливість розваги і компанії однодумців, друзів, колег або просто знайомих. Більшої популярності набуває проведення корпоративів та днів народжень в квест-кімнатах, наприклад https://babybirthday.com.ua/den-rogdeniya/kvesty/. Це прекрасне рішення грамотного керівника, який зацікавлений в об’єднанні свого колективу.

Квест-кімнати оснащені різними тематичними декораціями, реалістичною бутафорією і відповідною атрибутикою. Ретельність опрацювання інтер’єру дозволяє гравцям на годину переміститися в «інший світ», зануритися в проходження квестової гри, зайнявши місце її головних героїв.

Кожному, хто відправиться в квест-кімнату, варто для себе відзначити КІЛЬКА ОСОБЛИВОСТЕЙ КВЕСТ РОЗВАГИ:

сюжетна лінія може бути різноманітною, з несподіваними поворотами, непередбачуваними сюрпризами і часом помилковими фактами. Важливо бути уважними і не втрачати власну логіку мислення. Ви можете стати героями детективної історії, зробити викрадення автомобіля або приміряти на себе життя ув’язненого або психічно хворого. І це мала частина можливих варіацій;

всі квест-кімнати мають одну мету – вибратися з кімнати за 60 хвилин;

в будь-якому випадку Вам доведеться зіткнутися з головоломками і завданнями, успішне вирішення яких буде поступово наближати команду до фіналу операції. Гравець в квестах є не сліпим спостерігачем, а безпосереднім куратором всіх подій, що відбуваються. Тільки від дій команди залежить результат гри;

час проходження квест-кімнати обмежений: як правило, в розпорядженні команди всього 60 хвилин. Такий стан надає грі азарт, у багатьох виникає бажання встановити власний рекорд по проходженню;

проходження квест-кімнати – це завжди замкнутий простір;

доведеться використовувати власну логіку, розум і спостережливість: це допоможе успішно вирішити завдання, головоломки, розшукати і підібрати правильний код, визначити, за якою стратегією варто рухатися далі;

для проходження квест-кімнат не потрібно володіти якимись спеціальними навичками, гравцям не доведеться прикладати фізичну силу і, в цілому, проходження квесту не має на меті якесь серйозне випробування. Команді доведеться перевірити свої можливості, але це все буде відбуватися у формі гри, весело і завзято, квест-кімната – це не іспит;

важливо діяти як єдина команда: радьтеся, діліться власними припущеннями, обговорюйте стратегію дій, розподіляйте ролі, діліться спостереженнями – все це допоможе максимально швидко і правильно виконати завдання квест-кімнати, а заодно ще більше згуртуватися, навчитися розуміти, чути і слухати .

Як бачите, квест-кімнати представляють собою досить-таки цікаве дозвілля. Проходження квестових ігор має багато особливостей, але всі вони прості і доступні для розуміння кожним. Відкрийте для себе світ захоплюючих квестів і Ви!

Для тих, хто зацікавлений у створенні власного бізнесу на базі готових квест-проектів, ми можемо порекомендувати придбати франшизу квест кімнат у одного з уже розкручених брендів. Таке рішення дозволить максимально убезпечити себе від ймовірності провалу. Як це працює? Придбання франшизи надає Вам для використання вже перевірені на практиці методи і способи залучення клієнтів, облаштування квест-кімнат і ряд інших прийомів, з якими доведеться зіткнутися будь-якій людині, що починає свою справу.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...