Як вкласти дитину спати

Як вкласти дитину спатиЯкщо час сну пов’язаний з труднощами у Вашій родині, то, можливо, наступні сім порад можуть допомогти. Пам’ятайте про те, що Ваші діти потребують Вашої допомоги в цей перехідний відрізок дня. Залишайтеся спокійними, уважними і люблячими. Тримайте ситуацію під контролем. Доводьте почате до кінця. Будьте позитивні.

  1. Встановіть чіткий час сну. Повідомте про своє рішення молодшим дітям і дотримуйтеся його. Діти можуть відчути себе господарями ситуації, якщо їм надати вибір. «Можеш лягати спати в 7-15 або в 7-30». Що стосується старших дітей, дозвольте їм лягати спати пізніше по п’ятницях і суботах. Також дуже важливо, щоб діти усвідомлювали, що дорослим іноді потрібно побути наодинці. Наприклад, підлітки можуть самі визначати час відходу до сну, але вони повинні піти у свою кімнату після дев’яти годин, щоб займатися або читати, таким чином, надаючи батькам можливість побути наодинці.
  2. Створіть певний ритуал відходу до сну і дотримуйтесь його. Діти, яким необхідно виконати певні дії перед відходом до сну, швидше пристосовуються. Надіти піжаму, умити обличчя, почистити зуби, налити склянку води і поставити біля ліжка і обов’язково послухати казку на ніч. Постарайтеся придумати такий ритуал, який Ви разом з дітьми будете дотримуватися кожен вечір.
  3. Підготуйте дитину до сну, заздалегідь оголосивши йому про це. «Зараз 7:00, через годину лягаємо спати». Дізнавшись заздалегідь про незабаром відходу до сну, діти внутрішньо готуються до зміни і більш лояльно ставляться до зміни активності на сон.
  4. Маленьким дітям часто потрібно лялька, м’яка іграшка або особлива ковдра, з якою вони відчувають себе в безпеці і швидше засинають. Справа в тому, що улюблена іграшка є для дитини символічним нагадуванням про його батьків, тому з нею він відчуває себе в більшій безпеці в той період часу, коли малюк залишається один.
  5. Не змушуйте дітей лягати спати. Краще допомогти дитині прислухатися до його внутрішнього годинника, навчитися розпізнавати відчуття втоми. Визначте годину відходу до сну як час, коли дитині потрібно йти в свою кімнату і готуватися до сну, читаючи книгу або слухаючи розслаблюючу музику по радіо. Після наповненого подіями дня більшість дітей засинає природним шляхом, як тільки ритм життя трохи знижується.
  6. Уникайте скандалів і маніпуляцій. Як батьки ми часто забуваємо, що саме наша підвищена увага часто і є джерелом багатьох проблем. Якщо діти починають влаштовувати концерти тільки для того, щоб привернути нашу увагу, визначте для себе ті дії, в яких Вам необхідно взяти участь, а неадекватну поведінку просто ігноруйте. Залишайтеся спокійними, давайте дитині ясні вказівки, і, проявляючи терпіння і ласку, залишайтеся твердими і послідовними у своїх діях.
  7. Нарешті, плануйте свій час так, щоб ніщо не суперечило часу відходу дитини до сну. Навіть не сподівайтеся, що Вам вдасться подивитися улюблене телешоу, коли Вашому чаду пора йти спати. Це час не призначене для миття посуду або роботи над незавершеним проектом. Зосередьтеся на дітях, допоможіть їм підготуватися до сну і проведіть разом кілька приємних хвилин. Час перед сном дарує батькам можливість по-справжньому налагодити емоційний зв’язок з дитиною і відчути тепло і близькість.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...