Як вкласти дитину спати, якщо вона не хоче?

Як вкласти дитину спати, якщо вона не хоче?

Рідко хто з батьків малюків може похвалитися тим, що вкладання ввечері в ліжко не супроводжується сльозами і неабияким фізичним опором. Дитина, що недавно «клювала носом» до того часу, коли треба йти спати, раптом сповнюється енергією і його сонний стан знімає, як рукою. Але ж і мамі, втомленою за день, потрібно відпочити і іншим членам родини теж хочеться ввечері спокою. Психологи радять спробувати кілька способів, щоб укласти малюка спати вночі.

Перетворіть процес підготовки до сну в гру. Поясніть дитині, що спочатку треба вкласти спати іграшки, потім помити вушка, очки і ручки і заколисати їх. Поки ви поступово переберете з ним всі частини тіла, які необхідно укласти в ліжечко, малюк заспокоїться, налаштуватися на сон. Така гра допоможе виробити рефлекс і дитина почне засипати набагато швидше.

Перетворіть підготовку до сну в окремий урочистий ритуал і просіть дитину строго стежити за його виконанням, щоб він сам контролював, чи правильно ви його виконуєте. Разом з ним готуйте ванну, розстеляйте ліжечко, укладайте в нього іграшки, з якими він спить, надягайте піжаму, розповідайте йому казку або читайте на ніч. Строго закріплений порядок дій теж сприяє виробленню корисної звички і дотриманню режиму сну.

Скористайтеся розслаблюючою і заспокійливою комплексною дією фонової колискової музики і ароматерапії, звичайно, якщо на пахощі немає алергії ні у малюка, ні у домочадців. Проконсультуйтеся з фахівцями, які порадять вам, яке масло краще додати в його ванну перед сном або в аромасветильнік, який запалюйте після того, як він ліг під ковдру.

Припиняйте всякі галасливі, рухливі і збуджуючі ігри за 2-2,5 години перед сном. Особливо це стосується батьків, які пізно приходять після роботи і починають веселу метушню з дитиною за півгодини до сну. Винятком можуть стати рухливі ігри на свіжому повітрі, після яких діти, як правило, швидко засинають.

Постарайтеся, щоб окрім «Спокійної ночі, малята», ніяких вечірніх телевізійних програм, особливо реклами, дитина не дивилася. Обмежте і перебування біля комп’ютера, який сьогодні доступний і зовсім маленьким дітям.

Якщо є проблеми зі сном, то покажіть дитину неврологу. Наші поради будуть дієві тільки в тому випадку, якщо в поведінці дитини буде виключений неврологічний фактор.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...