Як вкласти дитину спати без заколисування

son1Зазвичай, проблем із денним сном малюків набагато менше, ніж із нічним. Удень діти сплять кілька разів. Деякі засинають під час годування, а деякі під час ігор. Діткам до 3-х місяців можна увімкнути спокійну музику або аудіоказку. Добре, коли малюка з самого народження привчають спати в своєму ліжечку без попереднього заколисування.  Якщо ж ваша дитина таки пізнала смак заколисування, то ця стаття саме для вас.

Придумайте ритуал засинання

Перед тим, як вкласти дитину спати, почніть проводити своєрідний ритуал засинання. Але діяти він буде тільки тоді, якщо день у день процес підготовки до сну повторюватиметься. Наприклад: викупали малюка, зробили легенький масаж (швидше поглажування), одягнули, погодували, вимкнули світло, заспівали колискову і поцілували його. Все це необхідно виконувати в один і той же час, за 30-40 хвилин до сну, в повільному темпі і в спокійній обстановці. Лягайте спати в той же час, що і дитина, або хоча б зробіть вигляд, що спите, поки вона не заснула.

Зі старшими дітьми процес відучування, як правило, менш болісний. Звичайно, перші три-чотири дні вони можуть спочатку покричати, але краще не реагувати на плач. Малюк сам зрозуміє, що плач марний, і засне. У першу ніч засинання (з криками) може тривати до 1 години. Потім час буде скорочуватися і, якщо твердо діяти за «планом», то вже через тиждень маляті буде потрібно 15 хвилин, щоб заснути.

Правила успішного засинання без заколисування:

• увечері намагайтеся не займати дитину активними іграми;

• не годуйте дитину важкою їжею;

• якщо до вас прийдуть гості, то попередьте їх, до якого часу ви можете їх прийняти, щоб не порушити встановлений розпорядок дня;

• якщо залишаєте малюка на когось із рідних, розкажіть, як ви його вкладаєте в ліжко.

Пам’ятайте, головна запорука успіху полягає у тому, щоб всі члени сім’ї дотримувалися щодня, без винятку, встановленого режиму стосовно малюка.

Солодких вам снів.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...