Як візуально збільшити простір

як візуально збільшити простірНедолік простору в маленькій квартирі можна заповнити завдяки конструктивним і декоративним прийомам.

Що за стіною

Найпростіший спосіб збільшення простору без перепланування – це шпалери-обманки. Вони можуть зображати що завгодно: книжкову шафа з книгами, морський берег або джунглі, міську вуличку або сходи на неіснуючий другий поверх на глухій стіні. Залежно від типу і функції приміщення ці ілюзії можуть бути виконані в різних техніках і матеріалах – в хід йдуть не тільки шпалери, але і фрески, плитка, скляні мозаїки. За допомогою останніх на великій стіні можна зобразити вітраж у вигляді вікон – так в кімнаті з’явиться перспектива.

Гра відображень

Щоб зробити кімнату візуально вищою, часто використовують натяжні стелі. У реальності висота стелі стане нижче на 40 мм, але по відчуттях висота буде нескінченною, якщо стеля покрита глянсовою (а не матовою, як зазвичай) плівкою. Завдяки цьому предмети в кімнаті будуть відображатися на стелі. Як варіант на стелю клеять люмінесцентні шпалери, розписують – якщо намалювати блакитне небо, то в кімнаті стане просторіше і світліше.

Найдоступніший спосіб збільшити простір – використовувати дзеркала, які створюють ефект його подвоєння. Дзеркала будуть доречні на фасаді кухонних шаф, замість традиційних скляних дверцят – це візуально додасть до площі кухні щонайменше півметра. А якщо помістити дзеркало в кінці коридору, то воно візуально подвоїть простір.

В деталях:

У приміщеннях з підвищеною вологістю, таких як ванна або кухня, для розпису стін використовуються акрилові фарби. Для захисту від зовнішніх впливів, в тому числі від вологи, їх можна покрити матовим або глянсовим лаком.

Бажано, щоб матеріал, з якого зроблена стеля, відповідав інтер’єру за фактурою і кольором. До того ж якщо кімната добре освітлена, то стеля створює відчуття вільного простору.

Ефективним способом візуально збільшити простір стане і мозаїка – вона «полегшить» стіну і зробить її «невагомою».

Поділитися в...

Вас може зацікавити...