• Без категорії

Як визначити тиждень вагітності

Як визначити тиждень вагітності

Якщо ви хочете визначити дату пологів – скористайтеся калькулятором дати пологів на нашому сайті.

При першому ж візиті в жіночу консультацію майбутньої матері, лікар-гінеколог ставить їй термін вагітності. Це дуже важливий показник. Знаючи точний термін вагітності (вираховується він у тижнях), лікар зможе краще контролювати весь процес: вчасно направляти жінку здавати аналізи, проходити обстеження і, що найголовніше, стежити за внутрішньоутробним розвитком дитини та встановити передбачувану дату пологів. Думаємо, що жінці також буде цікаво знати такі подробиці. Існує кілька способів встановлення тижня вагітності. І застосовуються вони «в комплексі».

Отже, визначити тиждень вагітності можливо по: даті зачаття, рівню ХГЛ, даті овуляції і першого дня останніх місячних, КТР (куприко-тім’яного розміру плоду) та по іншим даним УЗД, першому ворушінню, розміру (довжині) матки. Розглянемо детальніше всі ці методи.

Початкове визначення терміну

Протягом всієї вагітності її термін буде встановлюватися багато разів. Спочатку, кількість тижнів визначає гінеколог по першому дню останніх місячних та розміру матки (виявляється при огляді, і чим раніше він проведений – тим достовірнішим буде результат). Тривалість останньої менструації ролі не грає, важлива тільки дата її початку. А на основі цього буде згодом встановлена і дата пологів за формулою Негеле. До першого дня останніх місячних додаємо 7 днів і віднімаємо 3 місяці. Наприклад, останні місячні почалися у жінки 15 березня + 7 днів = 22 березня – 3 місяці = 22 грудня. Саме цей день і є передбачуваним днем пологів (ПДР). Нормальна вагітність триває 40 тижнів. Так що, визначення більш-менш точного терміну вагітності тепер не складе проблеми. Необхідно тільки враховувати і те, що дана формула «працює» лише для жінок з регулярним менструальним циклом, тривалість якого складає 28 днів. Якщо цикл довше, то й термін пологів може бути трохи відстрочено, а термін цієї вагітності – менше.

Довжина матки в сантиметрах приблизно дорівнює терміну вагітності в тижнях. Тобто при вагітності 12 тижнів довжина матки становить приблизно 12 см. Вимірюється довжина матки лікарем за допомогою звичайної сантиметрової стрічки. Жінці необхідно лягти на кушетку і випрямити ноги. Попередньо рекомендується спорожнити сечовий міхур (щоб уникнути похибки при вимірюванні). Вимірювати довжину матки вам будуть при кожному вашому візиті до гінеколога. Таким чином можна судити про розвиток плоду, вчасно помітити затримку розвитку.

Більш точно можна визначити тиждень вагітності за зачаттям, точніше, за датою овуляції. Але навряд чи багато жінок знають день, коли стався «той самий» статевий акт.

Медичні обстеження

Термін вагітності можна встановити за рівнем ХГЛ (хоріонічного гонадотропіну) у крові. Так, на терміні 1-2 тижні вміст ХГЛ в крові 150 мед / мл, а на 8-му тижні вже 70000 мед / мл. Невеликі похибки в ту чи іншу сторону допускаються. Але якщо рівень ХГЧ не відповідає терміну, то це може бути ознакою будь-якої патології, свідчити про «завмирання» вагітності або імплантації плодового яйця поза маткою (позаматкової вагітності).

Дуже точно можна визначити тиждень вагітності за допомогою УЗД обстеження. Найточніший результат виходить при проведенні УЗД на ранніх термінах, тому що вже з 10-12 тижнів кожна дитина розвивається індивідуально. При визначенні терміну лікар звертає увагу на розміри плоду, а саме КТР (куприко-тім’яний розмір).

Перше ворушіння

Відомо, що перше ворушіння дитини первістка жінки відчувають на терміні в 20 тижнів, а вагітні не в перший раз – в 18 тижнів. Дата першого ворушіння обов’язково записується в обмінну карту вагітної, вона враховується при визначенні терміну вагітності та пологів.

Часто доводиться чути від жінок, що вони відчули ворушіння мало не в 12 тижнів. У таке повірити досить складно. Звичайно, зустрічаються випадки, але вони дуже рідкі. Зазвичай такою надчутливістю володіють жінки тендітної статури. У більшості ж випадків, це не ворушіння, а просто робота кишечника. Майже всі вагітні страждають надмірним газоутворенням …

Як бачите, розрахувати тиждень вагітності зовсім нескладно. Набагато складніше визначитися з датою пологів. Адже далеко не у всіх вагітність триває рівно 40 тижнів. І правильно поставлений термін вагітності ще не гарантія того, що ви народите в зазначений у вашій мед. карті день.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...