ЯК ВИЗНАЧИТИ ПРИХОВАНІ ТАЛАНТИ І ЗДІБНОСТІ СВОЄЇ ДИТИНИ

Далеко не у всіх дітей є явні здібності, коли не доводиться замислюватися, в якому напрямку їх розвивати.

Кожному з батьків хочеться, щоб його дитина була наділена талантами і здібностями, а в майбутньому стала успішною людиною і займалася улюбленою справою. Для цього бажано якомога раніше розпізнати, до чого вона схильна.

Важливо пам’ятати, що дитину в будь-якому випадку потрібно розвивати всебічно, не зосереджуючись на одному конкретному таланті.

Американський психолог Говард Гарднер розробив теорію, що людський інтелект буває 9 видів. Кожному з них відповідають певні здібності.

Внутрішньоособистісний інтелект

Його мають діти з вираженою саморефлексією: вони люблять все обдумати, проаналізувати, але з боку може здатися, що «літають в небесах». Такі діти зазвичай замкнуті, сором’язливі, не люблять відповідати на уроці.

Одночасно ці діти добре розуміють, чого хочуть від життя, ставлять перед собою цілі і досягають їх, але не люблять ділитися своїми переживаннями. З них виходять відмінні письменники, психологи, IT-фахівці.

Міжособистісний інтелект

Це діти-екстраверти, вони легко знайомляться з новими людьми, знаходять з ними спільну мову, доброзичливі, відкриті. При цьому найчастіше терплячі і виступають в ролі миротворців під час конфліктів. Вони добре відчувають емоції і переживання оточуючих, уміють втішати.

У компаніях такі діти нерідко стають лідерами, також беруть участь у громадській діяльності. З дитини може вирости відмінний керівник, батькам варто заохочувати розвиток її ораторських здібностей.

Просторовий інтелект

Ці діти – природжені художники, фотографи, дизайнери. Часто вони від природи добре малюють, відчувають колір і стиль, люблять знімати і фотографувати. Часто вони бувають дуже емоційні, активно жестикулюють.

Для розвитку здібностей з дітьми потрібно займатися різними видами образотворчої творчості.

Тілесно-кінетичний інтелект

Це добре розвинені фізично діти зі схильністю до занять спортом та іншої активності. Їм подобаються заняття, які приносять практичну користь і у яких наочно видно результат – приготування їжі, шиття, конструювання тощо.

Також вони можуть досягти успіху в танцях, тому що володіють природним почуттям рівноваги, хорошою координацією рухів.

У дітей з тілесно-кінетичним інтелектом великий спектр застосувань таланту: вони можуть вирости як хорошими хірургами, так і акторами, танцюристами, кухарями. Головне, визначити напрямок і розвивати його.

Логіко-математичний інтелект

Нескладно здогадатися, що у цих дітей від природи гарне логічне мислення. Їм легко даються точні науки, усний рахунок, вони цікавляться тим, як працюють різні механізми, звідки беруться природні явища і т.д.

Діти з логіко-математичним інтелектом люблять у всьому порядок, ритуали, звичне повторення. Вони пунктуальні, люблять складати списки і засмучуються, коли з ними не погоджуються.

Такі діти досягають успіху в науці, інженерії, програмуванні, аналітичних професіях.

Лінгвістичний інтелект

Такі діти мають хороші здібності до мов. Вони рано починають читати і обожнюють цей процес, легко запам’ятовують і переказують прочитане, самі пишуть розповіді, вірші, багато фантазують, мають великий словниковий запас, висловлюють думку правильно і чітко.

У майбутньому ці діти можуть стати перекладачами, журналістами, письменниками, редакторами, викладачами, вченими.

Музичний інтелект

Як зрозуміло з назви, це майбутні музичні таланти – композитори, співаки, музиканти, диригенти, діджеї. У них хороший слух, вони легко запам’ятовують і наспівують пісеньки, складають власні, люблять співати, відчувають ритм, обожнюють музичні іграшки.

Натуралістичний інтелект

Такі діти люблять тварин, рослини, природу, не можуть жити без домашніх вихованців. Удома вони вирощують рослини, люблять допомагати в саду і городі, проводити час на природі, дивитися науково-популярні передачі, ходити в музеї природи.

Діти прояляють інтерес до комах, каміння і т.п., колекціонують їх. У майбутньому вони можуть стати ветеринарами або отримати аграрну професію.

Екзистенційний інтелект

Це діти з тонкою душевною організацією, вони часто замислюються про такі поняття як душа, смерть, життя після смерті, сенс життя, віра, устрій всесвіту і т.д. В майбутньому така дитина може стати вченим, політиком, філософом.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...