• Без категорії

Як виростити оптиміста? 6 порад для правильного підходу до виховання

Як виростити оптиміста? 6 порад для правильного підходу до виховання

Кому живеться і простіше, і приємніше – оптимістам чи песимістам? Відповідь очевидна: звичайно ж, першим!

Всупереч переконанням, оптиміст має мало спільного з веселуном з вічною посмішкою, який ховає від сторонніх похмурі думки. Це, перш за все, впевнений людина, яка ладнає з собою та оточуючими, позитивно ставиться до життя, яка відповідає йому взаємністю. Як же виростити зі свого чада таку особистість? Скористайтеся нехитрими порадами для правильного підходу до виховання.

1. Даруйте дитині впевненість у собі. 

Малюк впевнено себе почуває, коли відчуває постійну батьківську підтримку, розумну турботу, відчуття міцного тилу, підбадьорювання. Дитина може впасти і розплакатися, але вона знає, що близькі люди завжди її заспокоять. Малюк бачить вас серед інших батьків, що прийшли на ранок в дитячий сад; ви хвалите своє чадо за кособоку аплікацію з кольорового паперу … Список дій можна продовжувати до нескінченності – і що б дитина не робила, їй важливо відчувати підтримку і схвалення найближчих людей.

2. Дайте шанс малюкові бути самостійним. 

Часто дорослі грішать тим, що звалюють на себе обов’язки дитини, роблячи її при цьому безпорадною і неспроможною. Напевно діють вони з кращих спонукань, звільняючи дітей від турбот і відповідальності. Але що тоді дивуватися, якщо малюки починають себе відчувати нічого не вміючими і безініціативними? Адже батьки все одно зроблять краще …

Перестаньте носити за малюком ранець або спортивну сумку, забороняти мити посуд і прати через острах бризок, активно брати участь в іграх малюка, якщо він намагається скласти пазл, мозаїку і т.д. Діючи самоствйно, незалежно від результату, діти стають впевненішими у своїх силах. Особливо якщо дитина бачить позитивний підсумок старань.

3. Нехай малюк відчуває причетність до загальної справи. 

Не забувайте долучати малюка до сімейних та громадських заходів. Дитина, відчуваючи себе помічником, як у домашніх клопотах, так і по відношенню до сторонніх, відчуває себе корисною. Це відчуття в свою чергу допомагає дітям простіше справлятися з особистими невдачами в майбутньому, дозволяє повірити в себе. Навантажуйте малюка посильними для його віку заняттями, наприклад, допомогти накрити на стіл, помити посуд, підмести підлогу. Заохочуйте його участь в громадських суботниках і т.д.

4. Навчіть дитину мислити конструктивно. 

Оптимісти відрізняються від песимістично налаштованих товаришів тим, що не звинувачують себе в невдачах, а шукають шляхи вирішення і причини події, щоб надалі уникати неприємних ситуацій. Наприклад, дочка засмутилася через сварку з подружкою. Поговоріть з дитиною і з’ясуйте, чи не було у іншої дівчинки поганого настрою, сварки з іншими хлопцями, або це сталося тільки з вашою дитиною. Подумайте разом, чому подружка могла бути не в дусі. Побачивши ситуацію з різних ракурсів, ваша дитина зрозуміє, що її вина в сварці – не єдино можлива причина події.

5. Розвивайте позитивне мислення малюка. 

Основоположний принцип тут – говоримо дитині, що їй краще робити, а не навпаки: чого не варто. Наприклад, фразу «не заважати під ногами» можна замінити на «давай будемо разом малювати». Вчені давно довели, що для мозку людини частка «не» зовсім нічого не означає, а частина фрази, що залишилася – сприймається як заклик до дії. Також намагайтеся захищати малюка від негативної інформації у вигляді розповідей про смерть і хвороби, агресивних фільмів, кримінальних новин. Виключіть мимовільну участь малюка в лайках і скандалах. В таких умовах стати оптимістом важко не тільки маленькому, але навіть дорослому.

6. Поясніть дитині зв’язок між зусиллями і результатом. 

Діти, які знають, що результат праці залежить від них, а не від везіння, набагато успішніші своїх однолітків, думаючих навпаки. Щоб прищепити своєму малюкові правильний напрямок думки, досить регулярно звертати увагу на зусилля, вкладені в процес, а не на отриманий результат. Наприклад, якщо малюк в спортивних змаганнях прийшов одним з останніх, обговоріть з ним, що можна зробити, щоб поліпшити результати до наступної естафети. Пам’ятайте про розумну похвалу за посидючість і цілеспрямованість і нагадуйте, що успіхом він зобов’язаний набору власних дій, а не випадковості.

Наші діти народжуються оптимістами: світ для них не є джерелом загроз і постійного стресу, як для нас, дорослих. Тому завдання батьків – зберегти райдужне уявлення про світ у дитини максимально довго.

Це не означає, що реалії життя будуть приховані від малюка і йому буде складно орієнтуватися в дорослому світі. Просто у нього ще не вистачає власних ресурсів, щоб протистояти негативу.

Ось чому життя дитини з народження до школи повинно бути радісно-прекрасним. А від реакцій батьків на неприємності, будь то випадково побачене безстороннє видовище або падіння дитини з велосипеда, залежатимуть негативні емоції малюка. Ми, дорослі, можемо їх посилити, а можемо і звести на «ні».

Тому закладайте в свою дитину правильне ставлення до життя, адже від цього залежать її успішність, впевненість, любов до світу і оточуючих.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...