Як виростити добру дитину?

dobryi-malykДоброта, чуйність, щедрість – дуже важливі якості особистості. Однак успішності в сучасному світі, сприяють зовсім інші якості. Але, як же нам хочеться в- першу чергу у своїй дитині, сформувати саме їх. Як навчити її відкрито і дружелюбно спілкуватися з оточуючими? Як допомогти відчувати себе повноцінною і впевненою людиною?

Перша сходинка до формування доброти – цеоточити своє чадо любов’ю. Це найголовніше в житті кожної людини, відчувати себе коханим. З ранніх років, дитина повинна знати про безумовну любов до неї оточуючих людей. Найближчі сприймаються в дитинстві не тільки як приклад до наслідування, але і як стіна і захист, від злого і непередбачуваного навколишнього світу. Спілкування з родичами – це радість для малюка і вона повинно приносити тільки щастя. Милосердя і доброта формуються з сім’ї, але лякати ворожістю і небезпекою решти всього світу не варто. Сім’я, як підтримка, як маяк, завжди повинна захистити і вберегти від життєвих негараздів.

Не забувайте вчити малюка допомагати слабким і робити добрі справи. Формувати в ньому потребу творити добро потрібно не тільки на словах, а на ділі. Виготовлення годівниць для птахів і звірят, участь у різних благодійних акціях – не повинно бути одноразовим жестом. Добрими справами і вчинками, дитина вчитися, щось віддавати, адже це важлива сходинка до розвитку відповідальності та чуйності. Нехай він не відразу зрозуміє, чому потрібно подарувати іграшку дитині з іншої сім’ї або передати книги, на користування до бібліотеки, але дайте зрозуміти, що це потрібно робити.

Сприймати найскладніші і неприємні ситуації гідно і мужньо – наступна сходинка до дорослішання підлітка. Хороше можна знайти завжди і скрізь, головне не боятися це побачити. Негативний і позитивний деколи йдуть поруч, але нарікати на долю не потрібно, а намагатися щось зробити. Допомогти іншому, на шкоду своїм інтересам, не завжди погано. Збігати за хлібом в магазин, для самотньої старенької сусідки, поки друзі ганяють в м’яч – це цілком природна річ, для гідного людини. Постарайтеся пояснити своїй дитині, навіщо це потрібно і наступного разу вибір він зробить сам, причому правильний.

Надмірна агресивність дітей, є наслідком неправильного виховання в сім’ї і надлишку негативної інформації в сучасному світі. Привернути увагу до себе за допомогою демонстративного поведінки, своєрідна реакція на нерозуміння обмеження з боку батьків. Проявляйте емпатію до інших в присутності свого малюка, і він буде намагатися бути схожим на вас чуйністю і добротою. Від стилю поведінки в сім’ї залежить поведінка її членів у суспільстві. Сімейні сварки і скандали, формують в дітях неврівноваженість і дискомфорт. У зв’язку з цим, наступний щабель до вміння співпереживати і підтримувати інших, прийняття емпатії. Допоможіть дитині налагодити відносини з однолітками, підвищуйте його самооцінку і підтримуйте в будь-яких починаннях. Покажіть йому свою фотосесію вагітності, розкажіть йому про те як ви чекали його появи, як ви його любите.

Добрі вчинки по відношенню до оточуючих людей, чуйність і доброзичливість, в дитинстві або підлітковому віці легко піддаються корекції. Направити зайву енергію в позитивне русло, батькам ще під силу. Але якщо, ви виростили егоїста, якому все і завжди дозволяли з раннього дитинства і який ніколи не сприймав вас серйозно, будьте готові до того, що не раз вам доведеться його виручати. Навколишня дійсність, звичайно, навчить вашу дитину жити і виживати в цьому світі, але чи буде вона робити це гідно…

Поділитися в...

Вас може зацікавити...