Як вік батьків позначається на житті дітей

Як вік батьків позначається на житті дітей Вчені прийшли до висновку, чим старше батьки дитини, тим менша ймовірність того, що вона доживе до глибокої старості. Тривалість життя дитини зменшується через зміни в ДНК, які відбуваються після народження. До такого висновку прийшли європейські та американські дослідники, вивчаючи ДНК і генні модифікації пташенят центрально-європейських бакланів.

Уже давно відомо, що вік батьків позначається на тривалості життя потомства, але в чому причина, залишалося невідомим. За даними, опублікованими в прес-релізі Інституту Північної Дакоти, вчені відзначили, що довжина тіломір – захисних частин ланцюга на кінцях хромосом. «Тіломіри можна порівняти з запаяними частинами на кінцях білизняної мотузки, вони запобігають руйнуванню ДНК в процесі ділення клітин, – прокоментував автор дослідження Брет Хейдінгер. – Процес скорочення тіломір безпосередньо пов’язаний зі швидкістю руйнування і старіння тіла».

Дослідники протестували розміри тіломіра пташенят бакланів, які в цілому живуть досить довго для пернатих – до 20 років, і утворюють постійні сімейні союзи. Дослідники встановили, що у потомства від молодих батьків тіломіри скорочуються повільніше, ніж у потомства від більш зрілих батьків. Причому різке скорочення починається не в зародку, а вже після появи на світло, в процесі природного росту в гнізді.

Раніше Хейдінгер і його помічники встановили, що на швидкість скорочення тіломіру впливає стрес, який потомство відчуває в процесі розвитку. На основі отриманих даних вчені висловили припущення, що тіломіри потомства від зрілих батьків скорочуються швидше через те, що зрілі мами і тата в силу різних причин гірше піклуються про своїх дітей, ніж більш активні і молоді.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...