Як виховувати маленьких леді

Як виховувати маленьких ледіНегайно злізь з дерева! – Ти ж дівчинка. Чули колись цю фразу? Найцікавіше полягає в тому, що жодна розсудлива мама, а тим більше бабуся, не дозволить і хлопчикові дертися по гілках. Що цілком логічно. А от якщо порівняти аргументацію – логіка швиденько закінчується. Що скажуть шалапутові – синочкові? Впадеш, вдаришся, штани порвеш, але ніяк не: Ти ж хлопчик! Так звідки ж така дискримінація?

Ні правда. Чи замислювалися ви коли-небудь, що дочкам прийнято з самого дитинства вселяти деяку нерівноправність?

– Перевдягнись в сукню, ти ж дівчинка!

– Дай вже списати тому тугодумові. А то показники в класі падають.

Йди в інститут, де багато хлопчиків. Тобі заміж виходити, а то он уже наступне покоління наречених підростає.

– Не мудруй. Навіщо тобі хороший диплом. Заміж виходь і дітей народжуй.

– Для чого тобі кар’єра? Лупай нафарбованими очима і посміхайся загадково, ти і так все отримаєш!

Будь завжди веселою, що все розуміє і все прощає, люби батьків свого чоловіка, як саму себе. Ну і що, що у них два класи церковно-приходської школи, а всі розмови зводяться до фундаментальних тем: де купити дешевше і як поїсти смачніше. Ти ж дівчинка! У тебе може бути прекрасна кар’єра, свій будинок, регулярні відпустки в Італії, але ти зобов’язана заздрити розповнілій, що пахла кислими борщами однокласниці, яка живе між плитою і телевізором. А все тому …. Ну, ви вже, напевно, здогадалися.

Ця вічна фраза «Ти дівчинка», напевно, буде вічно сидіти у нас в підсвідомості. Але ж це в корені не правильно. З іншого боку ми звикли до стереотипів і відходити від звичних норм деколи не просто. Так як же правильно виховувати дівчинку? Адже ми, дійсно, не хочемо, щоб дочка виросла нечупарою або впала з паркану?

Насправді це не так просто, як здається на перший погляд. Дуже складно знайти золоту середину. Наприклад, якщо привчити дівчинку мислити критично і жорстко відстоювати свою точку зору, їй важко буде створити гармонійну сім’ю. Тим не менш, є всі шанси на хорошу кар’єру. З іншого боку, виросте тихою і поступливою – запросто попадеться на гачок до якого-небудь, негідника. Значить висновок один – дочку просто необхідно виховувати різнобічно, прищеплюючи якості, які стануть незамінні в самих різних сферах життя.

Головні правила для батьків

Наша дочка – найкрасивіша!

Світ влаштований так, що привабливі жінки мають в ньому куди більше шансів. Правило діє незалежно від нашого ставлення до цього несправедливого факту. А, як відомо, краса – це виключно внутрішня установка. Тому, з самого народження говоріть дочкам, що вони прекрасні.

Ми тебе любимо!

Жінки, виховані в зайвій суворості, звикають до думки, що любов потрібно заслужити. В результаті – хронічний комплекс жертви, зайва напруженість при бажанні сподобатись. Якщо доньку недолюбили в дитинстві, в юності вона має всі шанси потрапити в мережі спритного маніпулятора, який наговорить їй компліментів. Така дівчина навіть не подивиться в сторону дійсно хорошого хлопця. Хіба вона його гідна?

Будь розсудливою.

Дурні вчаться на своїх помилках. Для дівчинки ціна такого досвіду може бути занадто висока. Тому не залякуйте дитину, але і не забувайте розповідати про те, що може бути небезпечним для її щастя, здоров’я і, звичайно, життя.

Будь доброю.

Учіть дитину доглядати і піклуватися про ближніх. Купіть їй маленького звірка, заохочуйте допомагати вам по дому. У той же час, вчіть розрізняти людей, яким дійсно потрібна допомога і недостойних.

Ти молодець!

Хваліть дочку якомога частіше і заохочуйте її ініціативу у всьому. У той же час вчіть знаходити спільну мову з друзями, йти на компроміс, поступатися при необхідності.

Ми любимо тебе, такою, яка ти є!

Розвивайте в дитині індивідуальність.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...