Як виховувати дитину в рік

Як виховувати дитину в рікНе встигли ви озирнутися, а вашому малюкові вже виповнився рік. Він багато чому навчився за цей час, і тепер його знайомство з навколишнім світом стає все активніше.

У цей період важливо приділити увагу мовним навичкам дитини. Намагайтеся більше спілкуватися з нею, коментуйте всі дії, які виконуєте, наприклад, коли одягаєте або роздягаєте крихту, купаєте, гуляєте. У цей час розширюється активний словниковий запас малюка. Як правило, діти до кінця першого року життя виразно вимовляють слова 3-4. Привчайте малюка до читання, це надасть йому незамінну послугу в майбутньому. Почніть читати книжки-картонки, адже діткам цікаво не тільки подивитися, а й помацати і на зубок спробувати. Після переходьте до справжніх книг з великими ілюстраціями.

Звичайно ж, дітки в цьому віці пізнають навколишній світ через гру. Тому подбайте про те, щоб іграшки вашого малюка були йому зрозумілі і цікаві. Діточок дуже захоплюють іграшки, з якими можна робити різні дії: вкладати предмети один в одного, надягати колечка на стрижень пірамідки, діставати з відерця кульки, кубики і т.д.

Крім того, дитину у віці 1 року можна знайомити і з різними тваринами, розповідаючи при цьому його голосові особливості: «Кішка нявкає, няв-няв! Собачка гавкає, гав гав-! ». Пройде якийсь час, і ваш малюк буде із задоволенням наслідувати видавані ними звуки.

Необхідно подбати й про гігієну малюка. Прийшовши з прогулянки, а також перед прийомом їжі, мийте ручки, частіше купайтеся, привчайте дитину до горщика.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...