Як виховати справжнього чоловіка або справжню леді?

Як виховати справжнього чоловіка або справжню леді
Одне з головних питань, що хвилюють батьків ще на етапі очікування малюка – «хто у нас буде: хлопчик чи дівчинка?». І як тільки ультразвукове дослідження дасть більш-менш чітку відповідь, тут же, в головах щасливих батьків, вимальовується барвиста картинка пустотливого карапуза з футбольним м’ячем в руці або милого дівчатка в хмарах рюшечек і бантиків.

Тим не менш, на практиці, тато з мамою цілком можуть отримати в підсумку або хлопчиська, що за своїм характером нагадує, скоріше, «тургеневську» панночку, або дочка, а-ля, «Пеппі – довга панчоха». Особливо актуальним питання стало в останні роки, коли масштаби сексуальної революції призвели до того, що часом створюється враження: нетрадиційна орієнтація «крутіша» і вигідніша звичної. Як же бути? Яким має бути виховання справжнього чоловіка або справжньої леді?
А чим же вони, власне, відрізняються?

Не лякайтеся, ми, звичайно, не будемо вдаватися в науково-анатомічні подробиці прописних істин. Поговоримо про інше, чому між хлопчиками і дівчатками вже в рік – півтора існують цілком помітні психологічні відмінності. Від чого маленькі красуні, ледь навчившись ходити, повзуть до стінного дзеркала, а хлопчата вчаться говорити, вивчаючи марки авто?

Два головні завдання людства – збереження накопиченого досвіду виживання і пошук нових шляхів розвитку. За негласним законом природи, за перше відповідають жінки, друге – чоловіки. Тому дівчатка витриваліші, легше адаптуються до нових умов. Вони більш «стабільні», акуратні, спокійні. Як результат – більшість дівчаток навчаються в школі краще за своїх однолітків.

З іншого боку, хлопчакам більш властива «авантюра», серед них частіше зустрічаються генії, як, втім, і пропащі хулігани. Якщо дівчата більш орієнтовані на сприйняття світу «через слово», що, до речі, призводить до раннього розвитку мовлення у маленьких панянок, то хлопчикам властиво образно-практичне мислення. Там, де дівчина зупиниться, хлопець буде йти вперед, до своєї мети.

Тим не менш, незважаючи на все вищесказане, головну відмінність у психології та манері поведінки дівчинки і хлопчика закладають їх батьки в процесі виховання. В одній і тій же ситуації, наприклад, коли дитина впала і плаче, ставлення до сина чи дочки буде відрізнятися: маленькому спадкоємцю, в більшості випадків, нагадають про те, що чоловіки не ревуть, дочку – пошкодують.

Особливості виховання

Головне завдання батьків в даному питанні – виховати таким чином, щоб малюк відчував себе повноцінно саме в «своєму тілі». Це, насправді, зовсім не складно. Головне не протиставляти. Фраза «Ну що ти ревеш, як дівчинка !?» швидше за все, викличе у хлопчика, як мінімум, негарну заздрість до протилежної статі. Куди кращий результат дає превентивна політика. Ваш малюк сильно вдарився і, тим не менш, не заплакав? Тоді обов’язково похваліть його: «У нас в будинку росте справжній чоловік!»

Великою помилкою батьків може бути і перегинання палиці в цьому питанні. Якщо син грає з лялькою сестрички – це ще не означає, що він ніколи не заведе традиційну сім’ю. Просто уявіть собі, як через багато років він буде міняти сорочечку власному малюкові, і заспокойтеся. Ну, а якщо дівчинка в 10 років може розрізнити за кількістю зірочок на погонах всі військові звання – їй тільки на користь.

Що робити, якщо мама виховує сина одна

Багато жінок впевнені, що можуть виростити дитину самостійно. Не важливо в силу якихось причин. Головне слід пам’ятати, що скільки б сил і енергії не вкладала мати у виховання синочка, повноцінне розуміння своєї ролі, як чоловіка, до хлопчика приходить тільки на практичному досвіді. Це не означає, що всім одиноким мамам слід негайно виходити заміж аби за кого-небудь. Ні в якому разі. Але важливо створити умови, в яких дитина буде спілкуватися з дорослими чоловіками. Ідеальний варіант – спортивна секція або гурток за інтересами.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...