Як виховати дитину доброю?

як виховати дитину доброюЗараз багато батьків мало не з пелюшок записують дітей у школи раннього розвитку, наймають репетиторів для вивчення іноземних мов, відвідують разом з ними всілякі виставки та вернісажі. А чи так багато уваги ми приділяємо вихованню у малюка таких людських якостей, як вміння співпереживати, порядність, доброта? Ось саме про те, як виховати дитину доброю, ми і поговоримо.

Пам’ятайте, що дитина є вашою маленькою копією. У віці від року до п’яти маля не поспішає робити те, що його просять старші словесно. Скоріше, воно буде дотримуватися моделі поведінки оточуючих його дорослих. Пам’ятайте, що саме в цьому періоді ви є незаперечним авторитетом для свого чада. Тому демонструйте дитині приклади доброти особисто. Прогулюючись з малюком, допоможіть донести до будинку важку сумку старенькій, погодуйте бездомних тварин, поступіться місцем у громадському транспорті літній людині і так далі.

Навчіть дитину проявляти жалість, співчуття до інших вже з самого раннього віку. Малюк хоче пожаліти ображеного ровесника на дитячому майданчику? Не перешкоджайте цьому, нехай підійде і спробує заспокоїти друга. Це краще, ніж дитина буде проявляти байдужість і черствість по відношенню до інших.

Добре впливає на виховання доброти догляд за домашніми вихованцями. У вас досить обмежена житлоплоща або ви категорично проти будь-якої живності? Заведіть хоча б акваріумних рибок. Доглядаючи за своїми улюбленцями, малюк вчиться проявляти турботу, відчуває себе відповідальним за тих, хто слабший.

Навчіть дитину віддавати більше, ніж вона отримує. Є люди, які люблять дарувати приємні моменти життя іншим просто так, безоплатно. Це говорить про їх доброту і хороше вихованні. Наведіть їх приклад малюкові, розкажіть, що іноді дарувати подарунки приємніше, ніж їх отримувати. Покажіть наочно, як це можна зробити. Наприклад, купіть великий пакет цукерок і відправте дитину з ним у двір пригощати своїх друзів. Або зберіть весь старий одяг малюка, який він вже точно не буде носити, і відвезіть разом з ним цей пакет в церкву або дитячий притулок. Такий вчинок дитина запам’ятає надовго.

Читайте казки, дивіться мультики, відвідуйте театральні вистави. Можна звернутися за допомогою до старих народних казок або почитати твори Чуковського, Успенського, які вчать дитину бути більш лояльною, співпереживати і бути добрим по відношенню до інших. Нехай читання таких казок стане обов’язковим вечірнім ритуалом.

Що робити не можна? По-перше, ви не повинні виглядати в очах дитини злою, скандальною людиною. Вчіться контролювати свої емоції і слідкуйте за кожним словом. По-друге, не дозволяйте малюкові багато часу проводити перед телевізором. Крім того, намагайтеся, щоб дитина дивилася якомога менше бойовиків, фантастики, реаліті-шоу.

І головне – не забувайте приділяти увагу своєму чаду і проявляти доброту по відношенню до нього.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...